З березня місяця у чотирьох школах Луцька працювали соціальні їдальні, де безплатно харчували переселенців. З 1 вересня у місті залишилась одна їдальня, яка нині працює у приміщенні Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти.
Про це розповіла Суспільному директорка департаменту соціальної політики міської ради Вікторія Майборода.
З її слів, харчувалися в їдальнях щоденно орієнтовно 1 700 внутрішньо переміщених українців. На ці потреби з міського бюджету витратили п'ять мільйонів гривень, ще стільки ж грошей заклали в цю програму до кінця року.
Переселенців харчують за талонами, які можна отримати в департаменті соціальної політики Луцької міської ради. Нині маючи талон, категорія переселенців з дітьми, пенсіонери та люди з інвалідністю, можуть отримати знижку на обід 50%.
"Двадцять гривень — оплата з міського бюджету, 25 гривень доплачують внутрішньо переміщені українці. Повна вартість порції становить - 45 гривень", – говорить Вікторія Майборода.
Додає: інші категорії переселенців, можуть, за наявності талонів, харчуватися в їдальні, сплачуючи повну вартість гарячого харчування за соціальною ціною.
Їдальня у приміщенні Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти розрахована на 60 людей. Раніше тут харчували працівників інститут та вчителів, які підвищували свою кваліфікацію та приїжджали до обласного центру з різних районів, – говорить директор Волинського інститут післядипломної освіти Петро Олешко.
З його слів, щодня поїсти сюди приходить до сотні людей. Отримати гарячий обід можна з 12:00 до 15:00 години.
Юлія Матвеєва приїхала на Волинь зі Словянська. Каже, що про талони на соціальне харчування знала. Пішла в департамент та оформила їх.
Зі слів Вікторії Майбороди, від початку вересня 400 переселенців отримали талони на соціальне харчування. Вони діють впродовж 15 днів.
Читайте також: "Допомога для переселенців у Луцьку: куди звертатися"
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.