Скільки переселенців на Волині отримують соцдопомогу від ООН у відділеннях "Укрпошти"

Скільки переселенців на Волині отримують соцдопомогу від ООН у відділеннях "Укрпошти"

Скільки переселенців на Волині отримують соцдопомогу від ООН у відділеннях "Укрпошти"
. Суспільне Волинь

На Волині наразі 16 тисяч вимушено переміщених українців із регіонів, де тривають бойові дії, отримали соціальну допомогу від Всесвітньої продовольчої програми Організації Об’єднаних Націй у відділеннях "Укрпошти".

Про це розповіла Суспільному директорка департаменту соціального захисту населення Волинської військово-цивільної адміністрації Оксана Гобод.

З її слів, проєкт, за яким здійснюються виплати переселенцям, уже протягом місяця діє на заході країни. Аби отримати гроші, внутрішньо переміщеним особам потрібно написати заяву в територіальній громаді, де вони тимчасово мешкають. На Волині це роблять переселенці у 18-ти громадах з 54-х.

"В процес уже включено більше як 35 000 громадян. Загальний фінансовий ресурс, який нам довела Організація Об’єднаних Націй – понад один мільйон доларів, що в грошовому еквіваленті на гривню буде складати понад 36 мільйонів", — говорить Оксана Гобод.

З її слів, внутрішньо переміщені українці можуть отримати соціальну допомогу від Всесвітньої Організації Об’єднаних Націй у сумі — 2 220 гривень.

Скільки переселенці на Волині отримують соцдопомогу від ООН у відділеннях "Укрпошти"
Внутрішньо переміщеним українцям виплачують по 2 220 гривень від ООН. Суспільне Волинь

Щодня у центральному відділенні "Укрпошти" соціальну допомогу від ООН отримує до півсотні переселенців, — каже керівниця Анна Місюкевич.

"Після оформлення допомоги людям приходить СМС-повідомлення з 13-значним номером і зазначеною сумою, яка їм належить до виплати. Після цього вони мають з’явитися на відділення Укрпошти та отримати цю виплату. Для цього переселенцям потрібно мати паспорт громадянина України або ІD-карту", — говорить Анна Місюкевич.

Скільки переселенці на Волині отримують соцдопомогу від ООН у відділеннях "Укрпошти"
Щодня у центральному відділені "Укрпошти" соціальну допомогу від ООН отримує 50 переселенців, — говорить керівниця відділення Анна Місюкевич. Суспільне Волинь

Подружжя пенсіонерів Миколи та Галини Кучерів з Миколаєва, нині живуть у селі Княгининок Луцької територіальної громади. У громаді подали заявку на отримання соціальної допомоги, — говорить Галина Кучер. Через тиждень прийшло повідомлення на телефон про те, що можна отримати гроші у відділенні "Укрпошти".

Крім програми грошової допомоги від Всесвітньої продовольчої програми ООН, внутрішньо переміщені особи зараз отримують допомогу з інших джерел. Наразі, зі слів Оксани Гобод, Міністерство соціальної політики акумулює всі фонди централізовано, щоб охопити всіх громадян, які потребують допомоги.

Що відомо

  • З початку квітня управління Верховного комісара ООН з питань захисту біженців спільно з Укрпоштою розпочали виплату кожній переміщеній особі по 2220 гривень. На першому етапі таку допомогу отримують 360 тисяч внутрішніх переселенців.
  • ЮНІСЕФ разом із Міністерством соціальної політики розпочали програму грошової допомоги українським родинам із дітьми, які постраждали через війну.
  • У Верховній раді зареєстрували законопроєкт №7198 щодо компенсації українцям втраченого або пошкодженого житла під час війни.
На початок