Перейти до основного змісту
У місті на Волині зносять радянські пам'ятники

У місті на Волині зносять радянські пам'ятники

У місті на Волині зносять радянські пам'ятники
. Фото: Володимир-Волинська міськрада

У місті Володимирі на Волині стартував демонтаж пам'яток радянського минулого. Роботи розпочали на площі Героїв, – розповів Суспільному телефоном міський голова Ігор Пальонка.

З його слів, рішення про демонтаж одноголосно прийняли члени виконкому 21 квітня. Автором проєкту рішення є головний архітектор міста Тарас Киба.

Йдеться про знесення трьох споруд:

  • пам’ятник на честь радянських танкістів, який встановили на розі вулиць Устилузької та Драгоманова у 1982 році (танк Т-34);
  • два гранітні пілони з радянською символікою (тумби) на площі Героїв;
  • пам’ятник радянським воїнам на вулиці Устилузькій.
У місті на Волині зносять радянські пам'ятники
Фото: Володимир-Волинська міськрада

"На сьогодні (21 квітня – ред.) було заплановане чергове засідання виконавчого комітету. Після рішення приступили до демонтажу тумб на центральній площі міста. Перед Великоднем всі наводять порядок у своїх оселях, і ми в місті наводимо порядки", – зазначив міський голова.

Два з трьох пам'ятників мають охоронні номери, тому міська рада звернулася по дозвіл щодо демонтажу до обласної військової адміністрації, яка погодили знесення за умови, що пам'ятки будуть належно зберігатися, доки не буде прийнято порядок щодо вилучення об’єктів із переліку об’єктів культурної спадщини.

Танк, зірки з серпом і молотом: у місті на Волині зносять радянські пам'ятники
Фото: Володимир-Волинська міськрада

Ігор Пальонка говорить: найближчим часом відбудеться демонтаж танка, тому нині комунальники в пошуку навантажувача на 26-30 тонн. Пам'ятник у вигляді танка після знесення передадуть на зберігання одній із військових частин, інші споруди – в місцевий історичний музей.

Що відомо

  • Згідно зі статтею 436-1 Кримінального кодексу України, на території України забороняється виготовлення, поширення та публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції. Максимальний термін покарання – позбавлення волі до п’яти років з конфіскацією майна.
  • Торік лучанин Назарій Тарнавський зареєстрував петицію, де просив Луцьку міську раду демонтувати комуністичну символіку на меморіалі "Вічної слави", посилаючись на ЗУ "Про декомунізацію".
  • Процес декомунізації в Україні узаконили ухваленим Верховною Радою 9 квітня 2015 року пакетом законів, згідно з якими усі радянські назви потрібно змінити, радянську символіку – демонтувати.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

Топ дня
Вибір редакції
На початок