Перейти до основного змісту
Реорганізація Волиньприродресурсу: як це коментує облрада і керівник підприємства

Реорганізація Волиньприродресурсу: як це коментує облрада і керівник підприємства

Реорганізація Волиньприродресурсу: як це коментує облрада і керівник підприємства
. Суспільне Волинь

Депутати обласної ради підтримали реорганізацію комунального підприємства "Волиньприродресурс" в акціонерне товариство. За реорганізацію підприємства, яке видобуває бурштин і торф, проголосували 46 із 49 депутатів.

11-та позачергова сесія облради відбулася 24 грудня і тривала півтори години.

Хто "за" хто "проти"

Питання реорганізації КП депутати на сесії розглянули першим. Проти перетворення "Волиньприродресурсу" в акціонерне товариство виступили депутати "Європейської солідарності". Після того, як депутати підтримали реорганізацію фракція покинула сесійну залу.

Реорганізація Волиньприродресурсу: як це кометує облрада і керівник підприємства
Депутати покидають сесійну залу. Суспільне Волинь

"Перехід від комунального підприємства до акціонерного товариства уже не дає гарантій громаді Волині через обласну раду контролювати ті процеси, які будуть проходити усередині цього акціонерного товариства", – зазначила Депутатка Юлія Вусенко.

Як розповів в коментарі Суспільному депутат облради Роман Карпюк, він підтримав реорганізацію комунального підприємства. "Я був заступником голови обласної ради коли створювали "Волиньприродресурс". Вивчали як правильно зробити, щоб зберегти підприємство, дати нормально працювати і щоб дійсно бюджет наповнювався", – сказав обранець.

Під час звернення до депутатів голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що після реорганізації підприємства, воно всеодно залишається у власності області. "Будь-які рішення, що стосуються господарської діяльності цього підприємства прийматимуться у цій сесійній залі. Це робиться для того, щоб зберегти ліцензії по міді і по всіх решта корисних копалинах", – розповів Недопад.

Позиція керівника Волиньприродресурсу

За коментарем Суспільне звернулося до керівника підприємства Анатолія Капустюка. З його слів, він підтримує реорганізацію в акціонерне товариство.

"Це робилося для початку реалізації проєкту по спеціальному дозволу Жиричі. Зараз цей спецдозвіл зупинений. Якби ми не почали реалізовувати цей проєкт, то у нас є реальні ризики втратити дозвіл. На реалізацію даного проєкту необхідно близько 450 мільйонів доларів. Це не те, що комунальне підприємство, увесь бюджет області не потягне", – сказав Анатолій Капустюк.

Керівник Волиньприродресурсу додає, що процедура зміни статусу підприємства з комунального в акціонерне товариство займе орієнтовно від трьох місяців до пів року. Наразі дохід комунального підприємства склав 40 мільйонів за перші три квартали цього року. П’ять місяців підприємство простоювало через проблеми з отриманням лісниками дозволів на вивільнення ділянок з-під сухостою. Нині підприємство відпрацьовує дві ділянки з видобутку бурштину.

Анатолій Капустюк каже: мільярдних наповнень бюджету області немає тому, що "Волиньприродресурс" не працює на повну потужність. Реорганізація шляхом перетворення у приватне акціонерне товариство, каже він, дозволить зберегти ліцензії на видобуток міді і залучити інвестиції.

Що відомо

  • У 2016-му році Волинська обласна рада прийняла рішення про створення Комунального підприємства "Волиньприродресурс". Основною метою і напрямком його діяльності було визначено розробку корисних копалин області з метою створення робочих мість та наповнення бюджету. "Волиньприродресурс" – найбільше підприємство для видобування бурштину загальною ліцензійною площею 51 524,7 га.
  • У грудні 2019-го Верховна Рада ухвалила закон про регулювання видобутку бурштину. Він передбачає видачу дозволів на видобуток на певних земельних ділянках, також він вносить зміни до Земельного кодексу, якими передбачається проведення розвідувальних робіт щодо пошуку покладів бурштину. Водночас, закон запроваджує кримінальну відповідальність за незаконний видобуток і відповідальність за недотримання вимог рекультивації.
  • 16 жовтня 2020 року на Волині відбувся перший аукціон легально видобутого бурштину. Продавали каміння масою від кількох грамів до пів кілограма.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

Топ дня

Вибір редакції

На початок