На Волині формують батальйони тероборони. Як це відбувається

На Волині формують батальйони тероборони. Як це відбувається

На Волині формують батальйони тероборони. Як це відбувається
. Суспільне Волинь

На Волині почали формувати та набирати штати працівників для укомплектування п'яти батальйонів територіальної оборони та управління бригади. Батальйони розмістять у Володимир-Волинському, Камінь-Каширському та Луцькому районах, а також у місті Ковель.

Як повідомив Суспільному заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи Максим Бринза, нині тероборонівці Волині набирають людей віком від 18 до 55 років, котрі служитимуть за контрактом.

"Із першого січня 2022 року вступає в силу Закон України "Про Національний супротив". На початку січня тут (у Липлянах – ред.) буде розміщувати управління бригади тероборони Волині й Луцький міський батальйон", – зазначив військовий.

Суспільне побувало в одному з визначених місць дислокації – у селі Липляни Луцького району, де приміщення колишньої школи-інтернату передають у користування військам тероборони.

На Волині формують батальйони тероборони
Суспільне Волинь

З літа цього року приміщення пустувало, у класах колишньої школи залишилися меблі. Найближчим часом будівлі будуть облаштовувати для потреб підрозділу тероборони, – розповів начальник радіостанції управління Волинської бригади тероборони Євгеній Пернарівський.

"Тут є всі необхідні будівлі, а також допоміжні споруди – котельня, водонапірна башта, літній театр, їдальня. Усі приміщення теплі, вікна замінені на склопакети, в гарному стані. все для забезпечення нормальної роботи і виконання завдань підрозділом", – зазначив військовий.

На Волині формують батальйони тероборони
Суспільне Волинь

Для підрозділів тероборони набиратимуть офіцерів логістики та стрілецьких підрозділів, командирів підрозділів інших забезпечень, фахівців фінансової служби, – повідомив підполковник батальйону територіальної оборони Луцька, командир військової частини А7062 Олександр Адамович.

На Волині формують батальйони тероборони
Суспільне Волинь

З його слів, наступного року планують збори резервістів для бойового злагодження, поки ж формують організаційне ядро, аби в разі потреби залучити на службу до 4 тисяч осіб.

"Зараз у нас 5 батальйонів по 45 чоловік і плюс управління бригади – понад 80 чоловік. Зараз ми вже набираємо людей на постійній основі таку кількість людей, на основі якої ми до 4 тисяч розгортаємося, якщо треба буде. Це кожен з тих п'яти батальйонів розгортається до кількох сотень чоловік", – говорить командир в/ч А7062.

Олександр Адамович додав: батальйони тероборони виконують забезпечення функціонування органів державної влади, захист населення, посилення державного кордону, протидіють диверсійним групам і незаконним збройним формуванням.

Що відомо

  • У червні Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 5557 президента Володимира Зеленського про національний спротив. Як повідомляв Суспільному начальник відділу тероборони Віктор Мамчур, сили тероборони виводять із підпорядкування сухопутних військ та переводять в пряме підпорядкування Головнокомандувача Збройних сил України.
  • У вересні цього року в трьох локаціях – селищі Луків, селі Гірники та на полігоні, що поблизу Володимира-Волинського – відбувалися військові навчання волинських бійців тероборони.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

На початок