У бібліотеці в селі Дачне Луцького району у Всесвітній день української хустки організували фотоакцію. Читачки та працівники книгозбірні фотографувалися у своїх хустках, – розповіла Суспільному завідувачка бібліотеки Людмила Холодинська.
На фотоакцію до бібліотеки прийшли вісім читачок.
Учасниця акції Ольга Подолець каже: для фотосесії принесла сімейну реліквію – бабусину хустку, якій понад 50 років. "Скільки ми нових хусток не купували, саме ця хустка ближча, рідніша", – розповіла жінка.
З двома хустинами на святкову фотосесію прийшла Оксана Пархонюк. Як розповіла жінка, в одній хустці ходить до церкви та одягає на великі релігійні свята, а інша, подарована бабусею, нині родинна цінність.
"У мене є фотографія, де моя донечка така маленька, але в маминій хустині. Я потім цю хустку їй подарую і сподіваюсь, що вона буде переходити з покоління в покоління", – розповіла учасниця акції.
Як розповіла Суспільному етнологиня Людмила Мірошніченко-Гусак, традиція носити хустки з’явилась в Україні наприкінці 17-го століття. Одна з найстаріших хусток, яка зберігається в музейних фондах області, датується кінцем 18 століттям. Вона із села Нуйно Камінь-Каширського району.
"Хустина використовувалась в обрядах. Її дарували бабі-повитусі, давали в дорогу. Замотували речі, вона була як звичайна екосумка", – розповіла етнологиня.
Зі слів етнологині Людмили Мірошніченко-Гусак, нині у фондах Волинської області зберігається понад 50 старовинних екземплярів хусток.
Читайте також: "100-літня волинянка показала шлюбну сукню, яку зберігає 83 роки"