Керівника однієї з шахт "Волиньвугілля" підозрюють у фінансуванні так званої "ЛНР"

Керівника однієї з шахт "Волиньвугілля" підозрюють у фінансуванні так званої "ЛНР"

Оновлено
Керівника однієї з шахт "Волиньвугілля" підозрюють у фінансуванні так званої "ЛНР"
. Суспільне Волинь

За матеріалами контррозвідки СБУ посадовцю одного з державних підприємств "Волиньвугілля" повідомили про підозру за фінансування так званої "ЛНР", — розповіла речниця управління СБУ області Іванна Поліщук.

Правоохоронці встановили, що один із нинішніх керівників шахти у Нововолинську співпрацював з бойовиками незаконних збройних формувань на сході України. У 2018 році його призначили на керівну посаду однієї із шахт ДП “Волиньвугілля”.

Відтоді чоловік вів подвійне життя: був українським посадовцем та водночас підприємцем на непідконтрольній території, — каже Іванна Поліщук. Зокрема, він налагодив канал торгівлі продуктами в ОРДЛО. У період з 2018- 2019 років підприємницької діяльності чоловік сплатив майже 100 тис. грн "податків" до бюджету так званої "ЛНР".

Слідчі СБУ у Волинській області завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 110-2https://protocol.ua/ua/kriminalniy_kodeks_ukraini_stattya_110_2/ Кримінального кодексу України. Посадовцю держпідприємства інкримінують фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом скерували до суду.

Керівник ДП «Волиньвугілля» Юрій Ключковський розповів Суспільному телефоном, що обшуки співробітники СБУ проводили в головного технолога шахти «Бужанська». До цього він виконував обов’язки директора 9-ї шахти. Зі слів Ключковського, офіційних документів від правоохоронців щодо обвинувачення працівника копальні на ДП «Волиньвугілля» не надходило. Нині він взяв відпустку на 10 днів, від роботи не відсторонений.

Читайте також: "На Волинській шахті обшуки. Є затримані за незаконний продаж вугілля"

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram Суспільного Волині.

На початок