Лучани й гості міста вшанували поетесу, громадську діячку Лесю Українку з нагоди 149-ї річниці від дня її народження. Біля пам'ятника поетесі на Театральному майдані обласного центру поклали квіти.

Народна артистка України Людмила Приходька: “Згадую, що я дебютувала в ролі Лесі Українки у виставі “Одержима”. Тоді читала багато документів, листів, роздумів Лесі Українки, намагалася піднятися до космосу її роздумів.”
Твори Лесі Українки не втрачають актуальності, розповідає письменниця Ольга Ляснюк.
Голова Волинської організації НСПУ Ольга Ляснюк:“Зараз у дуже непрості часи, вона, мабуть, ще більше актуальності набуває. Мені здається люди, які сидять у владних кабінетах, частіше читали б Лесю Українку, тоді б вони на культуру і на літературу дивилися трохи інакше, значно глибше і розуміли б наскільки культура важлива.”

Андрій Данилюк та Юрій Колядюк – студенти. Творчість письменниці вивчають у виші, на захід, розповідають, прийшли свідомо.
Студент Андрій Данилюк: “Вивчаємо ми її історію і навчають нас бути такою як вона сильною, боротися, як то кажуть, щоб не плакати я сміялася.”
Студент Юрій Колядюк: “Драмтеатр організовує п’єсу “Лісова пісня” Лесі Українки, також ми туди активно завітаємо. Знову ж таки виш носить ім’я Лесі українки, чому б не знати, всі мають знати її.”
Восьмирічна Соломія Назарова – наймолодша учасниця літературно- мистецької години.
Учасниця Соломія Назарова: “Знаю, що вона померла в 42-ва роки, вона дуже любила писати листи, вірші, казки. Леся Українка взагалі дуже хороша людина.”

На завершення літературно-мистецької години усі охочі зробили селфі на фоні пам’ятника Лесі Українки.