У Луцьку на декламаторському конкурсі читали польську поезію і прозу

У Луцьку на декламаторському конкурсі читали польську поезію і прозу

У Луцьку на декламаторському конкурсі читали польську поезію і прозу
. UA.Волинь

Перший етап ХІІІ Декламаторського конкурсу в рамках "Польсько-українських зустрічей майстрів слова" відбувся у Палаці культури Луцька. Учасники із області, а також Полтави, Рівного, Вінниці з’їхалися у Луцьк. Вони читали польську поезію і прозу.

Старшокласниця Анастасія Андрійченко декламує вірш "Іронія" Казиміжа Пшерва-Тетмайера. Вона приїхала на конкурс із Вінниці. Підготувала також уривок твору "Пан Тадеуш"Адама Міцкевича.

Учасниця ХІІІ Декламаторського конкурсу Анастасія Андрійченко: "Я не можу сказати, що я гарно навчаюся у школі, але саме цей предмет "польська мова" - у мене завжди були із нього гарні оцінки".

Згідно з положенням конкурсу, учасники читають два твори польської літератури українською, або ж польською мовою. Серед учасників: студенти Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського. Уперше бере участь у конкурсі Софія Мартинюк.

У Луцьку на декламаторському конкурсі читали польську поезію і прозу
У Луцьку на декламаторському конкурсі читали польську поезію і прозу. UA.Волинь

Учасниця ХІІІ Декламаторського конкурсу Софія Мартинюк: "Мені цікаво це все: атмосфера, певний досвід хотілося отримати, правильно розмовляти, декламувати це завжди важливо, не важливо від професії".

Учасниця ХІІІ Декламаторського конкурсу Уляна Олексюк: "Я буду виконувати два твори: Віслава Шимборська "Монолог для Касандри" і "Нічого двічі".

Софія Муляр відвідує Товариство польської культури на Волині імені Тадеуша Костюшка. Каже: декламаторський конкурс відбувається тринадцятий раз у рамках "Польсько-українських зустрічей майстрів слова". Організатори - департамент культури Луцької міської ради, центр культури в Любліні і Товариство польської культури на Волині імені Тадеуша Костюшка. Софія Муляр додає: у Польщі цими днями теж декламують.

Представниця оргкомітету Софія Муляр: "У Любліні теж відбувається такий конкурс тільки для польських учасників, інша умова. Якщо учасники із України читають польських письменників, чи то класиків, чи то сучасників (мають право читати їх як польською, так і українською мовами), то на території Польщі цей же конкурс має інше дзеркальне відображення: польські учасники читають виключно українських письменників".

У квітні у Луцьку відбудеться фінал конкурсу, де змагатимуться кращі майстри декламації з України і Польщі.

На початок