У Луцькому замку ремонтують сходи, що ведуть до Владичої вежі. Востаннє окремі елементи конструкції міняли двадцять років тому, розповів Суспільному директор історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Павло Рудецький. Каже: нині роблять ремонт своїми силами.
Потрухнявілі дерев’яні елементи сходів міняють на нові, ясеневі. Поки триває ремонт, у Луцький замок йдуть відвідувачі. Туристки із Сум Вікторія Матвієць і Аліса Князєва кажуть: попри дощову погоду прийшли оглянути історичне місце.
Туристка, Вікторія Матвієць: "Міняти старе покриття на нове, ми вважаємо, що це доцільно. Історичний вигляд споруди це тільки покращить. Ми вважаємо треба виконувати такі реконструкції."
Туристка, Аліса Князєва: "Це і збереження споруди, і безпека туристів, які цю споруду відвідують. Звісно, це треба робити."

Є табличка, яка попереджає туристів про те, що відвідати єдиний в Україні Музей дзвонів, що знаходиться у Владичій вежі, не можна. Тривають роботи з відновлення сходів. Робітники замінили опорні бруси, монтують перила. Їх ще оброблять, розповів працівник заповідника «Старий Луцьк» Віталій Гінюк.
Працівник заповідника «Старий Луцьк», Віталій Гінюк: "Будуть по сходах проходити і діти, і дорослі. Щоб не чіплялося воно, усе зачистимо, акуратно зробиться. Усе буде."
На придбання дерева для відновлення сходів та інших конструкцій витратили 9 тисяч гривень каже директор історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Павло Рудецький.
Директор історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», Павло Рудецький: "Цей ремонт відбувається за кошти заповідника. Наші власні надходження, які ми отримуємо від проведення екскурсій, від відвідування Луцького замку. Це усі, скажемо так, кошти, які не заборонені законом."

Зі слів директора, у Луцькому замку потребують відновлення усі дерев’яні елементи. Каже: на це потрібно 9 мільйонів гривень. Виготовлена проектно-кошторисна документація. На цих кадрах – частина замку, що зачинена для відвідувачів. Сюди не пускають через зношеність дерев’яних брусів і гонтової покрівлі, розповів Павло Рудецький.
Директор історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», Павло Рудецький: "Ми фінансуємося частково із державного бюджету, і з обласного бюджету, але цих коштів не вистачає. Тому використовуємо для поточних робіт власні кошти."
Павло Рудецький говорить: подають проекти на різні програми, аби підтримувати історичну пам’ятку XIV століття.