Станом на 6-те лютого в області не працюють 137 загальноосвітніх навчальних закладів. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Тетяна Соломіна. У поліклініках до сімейних лікарів черги,- розповіла лікарка Вікторія Шевлякова.
Нагадаємо, у луцьких школах у зв’язку із захворюваністю тимчасово призупинили навчання до 10 лютого .
Дарина Половинка навчається у луцькій школі №7. Минулої п’ятниці, коли призупинили навчання, вона була здорова. Дівчина розповідає, що захворіла у вівторок ввечері. Нині разом із мамою школярка прийшла на огляд до педіатра.
Захворіла на ГРВІ, Дарина Половинка:" Коли в п’ятницю я була, то було тільки 11 дітей із 30-ти. В мене ввечері була температура, боліла голова і очі боліли, дуже хотіла спати. А потім мені мама поміряла температуру і виявилося що я хвора."
Одинадцятикласник 15-ї школи Владислав Кухтей прийшов до поліклініки за довідкою для сестри. Хлопець каже, що здоровий. Про те, що в школі призупинили навчання, розповідає таке:
Школяр, Владислав Кухтей: "Мені сподобалась ця новина, більше вільного часу, підготовка до ЗНО. Мені сподобалось що карантин, хоча я не хворів. Щось вивчаю, ходжу на додаткові заняття до репетиторів. В старших класах не сильно діти хворіють, більше в молодших та середніх."
Біля кабінету педіатра - третьокласниця 26 школи Мілана Недошитко разом із мамою Світланою.

Мама дівчинки, Світлана Недошитко: "Нам дуже вчасно, оскільки на роботі всі – нема коли сиділи коли дитина хвора. А так і карантин, і вона перехворіє і думаю до понеділка будемо вже здорові. А в класі є багато хворих діток. Це починаючи з минулого тижня дітки похворіли."
Черговий педіатр Вікторія Шевлякова веде прийом у кабінеті, паралельно надає телефоном консультації батькам хворих дітей. Каже: із початку епідсезону за зміну обслуговує до 50 дітей.
Педіатр, Вікторія Шевлякова: "Завдяки електронній черзі у нас впорядковано прийом хворих. Вони приходять не одночасно, а по запису. Кожні 15 хвилин ми приймаємо окрему людину. При потребі назначаємо аналізи, лікування, в залежності від стану є окремі виїзди до дітей."
Під час хвороби лікарі рекомендують багато пити, приймати призначені лікарем медичні препарати, каже Вікторія Шевлякова. З її слів, після 5-7 днів хвороба, зазвичай, відступає. Аби вберегти свій організм від захворювання, каже лікарка, потрібно:
Педіатр, Вікторія Шевлякова: "Побільше гуляли, вживали вітаміни і вакцинуватися навесні, щоб попередити захворювання на грип."