Упродовж 2025 року у територіальних громадах Волині розпочнуть роботу ще 29 Центрів життєстійкості. Це безбар’єрні простори, де люди зможуть отримати фахову психосоціальну підтримку.
Про це Суспільному розповіла директорка обласного департаменту соціального захисту населення Оксана Гобод під час форуму "Соціальна сфера в умовах війни: регіональний досвід, виклики та перспективи" 16 травня.
З її слів, наразі на території області працюють 6 Центрів життєстійкості, зокрема у містах Луцьк і Нововолинськ, а також Володимирському районі.
"Довго ми вивчали нову ситуацію по створенню Центрів життєстійкості. Починаючи з цього року, 41 громада подала пакети документів. Міністерством соціальної політики відібрано 29 громад, які у цьому році, після того, як пройде ще один конкурс по надавачах соцпослуг, будуть надавати послугу життєстійкості", — сказала посадовиця.
Оксана Гобод розповіла, що Центри життєстійкості надають комплексну послугу психосоціальної підтримки та консультують щодо соціальних послуг переселенців, ветеранів війни, родини загиблих військовослужбовців і соціально вразливі категорії населення. Також у просторах працюватиме фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Більше про форум "Соціальна сфера в умовах війни: регіональний досвід, виклики та перспективи", що об'єднав 50 учасників з Волинської та Рівненської областей, дивіться на Youtube-каналі Суспільне Луцьк.
Довідково: Центр життєстійкості — проєкт, котрий реалізується за підтримки Міністерством соціальної політики України. За інформацією Мінсоцполітики, Волинь об'єднає найбільше таких просторів серед усіх регіонів України.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.