Збереження від забудови Китаївського городища: МКІП пропонує створити заповідник

Збереження від забудови Китаївського городища: МКІП пропонує створити заповідник

Забудова Китаївського городища в Києві: МКІП пропонує створити там заповідник
Китаїв. Вікіпедія

Міністерство культури та інформаційної політики пропонує створити заповідник, куди ввійде територія Китаївського городища в Києві. У такий спосіб хочуть зберегти історичну місцевість від забудови та продовжити її дослідження.

Про це повідомляє пресслужба МКІП.

Сьогодні, 7 травня, т. в. о. міністра культури Ростислав Карандєєв проводив прийом громадян. Серед звернень було питання щодо незаконної забудови Китаєва — історичного місця в Києві поблизу Національного парку "Голосіївський".

"МКІП постійно тісно співпрацює з громадськістю. Ми реагуємо на проблемні питання відразу й всіма можливими способами, які нам доступні. Сьогодні йдеться не тільки про збереження історичного місця в Києві Китаєва, а й про необхідність його облаштування для людей", – сказав Ростислав Карандєєв.

Він запропонував створити заповідник, аби вберегти цю місцевість від забудови. Завданням заповідника буде дослідження цієї території, зокрема й археологічні.

У МКІП нагадали, що 15 травня відбудеться судове засідання стосовно Китаївського городища.

Що відомо про Китаївське городище

Місцевість Китаїв у Києві — пам'ятка національного значення з 2009 року. Там виявили древній комплекс археологічної культурної спадщини: залишки фортифікаційних споруд, трипільська кераміка, житла часів Київської Русі з глиняними печами. Локацію ще називають Китаївська пустинь, бо там було чернече селище, віддалене від монастиря.

Також Китаїв вважають південним форпостом стародавнього Києва, що контролював водний шлях Дніпром і суходільні підступи до міста в часи Київської Русі. Він згадується в літописах як місто Пересічень.

У лютому 2024 року Господарський суд Києва передав під забудову пам'ятку археології національного значення — "Китаївське городище та курганний могильник". Ділянку площею 4,76 га віддали для будівництва ЖК, ТРЦ, офісних центрів та паркінгу.

В Офісі генерального прокурора вимагали скасування передачі пам'ятки під забудову, наполягаючи на тому, що Китаївське городище не підлягає відчуженню.

Навесні 2024 року кияни почали збирати підписи під петицією щодо збереження пам'ятки археології — Китаївське городище. Вона набрала необхідну кількість голосів і її має розглянути Київська міська рада.

На початок