В селі Гораївка Хмельницької області влітку цього року з’явився мурал. Його довжина — 25 метрів, а ширина — 4 метри. Мурал створили одразу 16 митців та мисткинь з різних областей України, які внаслідок російсько-української війни були змушені переселитись. Поки що це найбільша кількість людей, які брали участь у створенні муралу на Бакоті.
Про це Суспільному розповів директор "Туристично-інформаційного центру" Староушицької громади Андрій Захарко.
З його слів, мурал створений в рамках мистецької резиденції для художниць, які внаслідок російсько-української війни були змушені переселитись. Його довжина — 25 метрів, а ширина — 4 метри.
"В проєкті брали участь як мисткині, які залишились в Україні, так і ті, які наразі проживають за кордоном, але приїхали влітку на Бакоту. 16 митців та мисткинь з різним життєвим досвідом та х різних областей країни об’єдналися для створення спільного муралу. У процесі роботи вони зобразили артефакти, персонажів та сюжети, що найширше відображають їхній особистий досвід".
Художники зобразили на муралі артефакти, персонажів та сюжети, що найширше відображають їхній особистий досвід. Андрій Захарко
За словами Андрія, так як у мешканців Бакоти також є досвід переселення внаслідок затоплення їх села в 1982 році під час будівницва ГЕС, влітку митці спілкувались з людьми, які проживали на Бакоті, і на основі цих історій та власного досвіду створювали картини та спільний мурал у селі Гораївка.
"Мурал став своєрідним полотном життя — як для мешканців минулого з бакотського краю, так і для українських художниць у міграції сьогодні. Поки що це найбільша кількість людей, які брали участь у створенні муралу в Гораївці".
Мурал довжиною 25 метрів, висотою - 4 метри. Андрій Захарко
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.