За майже місяць, відколи у Харкові почала діяти роздільна система повітряних тривог, у мерії отримали близько сотні скарг щодо гучності сирен.
Частину з них відрегулювали та зменшили рівень звуку на 15%, розповів Суспільному директор міського департаменту надзвичайних ситуацій Богдан Гладких.
"Звичайно, що за цей місяць був ряд заявок від харків'ян саме щодо гучності таких сирен, бо деякі сирени встановлені безпосередньо на багатоповерхових житлових будинках. Ця гучність була відрегульована в середньому на 15% в меншу сторону, але водночас не порушуючи нормативних вимог щодо того, щоб сигнал «Увага всім» було доведено до всіх мешканців, які проживають на території міста Харкова", — розказав Богдан Гладких.
Як правило, це люди похилого віку, бо все-таки молодь це сприймає більше розумінням питання, що до тривоги потрібно відноситись серйозно

"Щодо статистики, в середньому ми бачимо, що десь на 35-40% у нас тривога стала лунати менше, ніж в Харківській області. І найголовніший результат — тривалість таких тривог у нас скоротилася. Наприклад, у нас було буквально дві тривоги в суботу, декілька тривог було у неділю і загальна тривалість — буквально 10-15 хвилин. Коли безпосередня загроза від міста віддаляється, то ми практично одразу даємо відбій, щоб люди могли спокійно жити, працювати і займатися своїми справами", — говорить Богдан Гладких.
Що відомо про систему розподіленого оголошення тривог у Харкові
Розподілена система оголошення тривог — це система, що вмикатиметься тільки у випадку небезпеки безпосередньо для Харкова, а не для всієї області.
За даними міської ради, це дозволить зменшити кількість тривог у місті та створити комфортніші умови для роботи бізнесу, зокрема, торгових центрів, банків та інших установ. Вона має кілька джерел живлення, забезпечена резервними каналами зв'язку та обладнана голосовими повідомленнями, які дають змогу конкретизувати тип загрози для міста.
4 грудня 2024 року її протестували. Нова система сповіщення має опцію повідомляти про тип загрози, загалом записали 16 попереджень — про КАБи, ракети, "Шахеди" тощо.
7 лютого 2025 року стало відомо, що у Харкові ухвалили рішення ввести в експлуатацію систему диференціації тривог.
Сигнал нової тривоги триває три хвилини, і потім іде мовленнєве оповіщення — з якої причини ввімкнено тривогу.
Переможцем тендеру з монтажу системи було Товариство з обмеженою відповідальністю "АСТЕЛ-ПРОЕКТ".
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube