Для травматологів лютий став найбільш завантаженим місяцем за зиму — до травмпункту однієї з лікарень Харкова звернулися близько 850 людей, які постраждали через ожеледицю.
За словами директора центру екстреної меддопомоги Віктора Забашти, в останній місяць зими на Харківщині 171 людина викликала швидку допомогу після падіння на льоду — 70% травмованих госпіталізували.
"Ожеледиця — досить підступний ворог і травмуються абсолютно всі. Люди середнього віку, мабуть, найбільш захищена категорія. Можливо, вони менше звертаються, тому що легше переносять ті падіння. Пік був 19-20 числа, там до 20 людей звертались за добу по області", — зазначив Забашта.

Самостійно до лікарів зверталися близько 30 людей на день, каже лікар-травматолог Олексій Мирошниченко. Найчастіше — з травмами руки.
"95% — це люди з гострою травматологічною патологією, тобто з травмою. Ми справлялися. Ми розуміємо це і ми були готові до цього. Все прив'язано до погоди. Грудень і січень у нас були провальні, тому і звернень було дуже мало. Це в основному були якісь побутові речі: щось підвернулося, щось вдарилося, пошкодження зв'язкового апарату. Якщо це верхні кінцівки, дуже часто люди самі приходять. Якщо це нижні кінцівки, то це "швидка", — розповів лікар.


Ірина Дорошенко впала у власному дворі та травмувала руку. Два дні не зверталася за медичною допомогою, бо вважала, що у неї забій.
Вдень тане, а ввечері підмерзає. Там гірка невелика у дворі — і я впала. Біль! Син вискочив, підняв мене. Боліла рука, сусіди одразу зробили укол. Тепер рука оніміла, стала опухати.



За словами директора центру екстреної меддопомоги Віктора Забашти, такі сплески травмування на льоду траплялися й у попередні роки, тому медичні бригади були готові до цього.
Як повідомили у Харківському регіональному гідрометцентрі, ожеледиця на дорогах може зберігатися до 5 березня.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube