П’ять років тому подружжя Ольги та Олега Степних з Харківщини почали виготовляти альбоми та вітрини для військових нагород. Однак з початком повномасштабної війни зупинили виробництво: чоловік Ольги пішов на фронт. Відновили роботу майстерні, коли Олег втратив побратима — за його життя чоловік обіцяв другові створити для нього персональну вітрину для нагород, але зробити це не встиг. Взявся до роботи, щоб передати вітрину батькам товариша.
Історія Ольги та Олега Степних — у матеріалі Суспільне Харків.
З чого почався бізнес Ольги та Олега Степних
Ольга Степних каже, що ідея створити бізнес з’явилася п’ять років тому. Усе починалося зі станка, який чоловік Ольги, Олег, зібрав своїми руками, розповідає жінка.

"Ідея створення нашої майстерні з’явилася наприкінці 2019 року. Мій чоловік Олег, він — військовий. Ще коли була АТО, тобто, він був у різних містах, дуже багато чого бачив — це й Авдіївка, й Попасна. З повномасштабного вторгнення це був і Куп’янський, і Харківський напрямок. У лавах ЗСУ ще з 2017 року, і у нього поступово почали з’являтися нагороди, які просто складали в шухлядку. Мені це дуже так не подобалося", — розповідає Ольга.
Дивлюсь — нагороди лежать просто в пакеті. Я йому кажу: «Слухай, ну так не має бути»

На початку повномасштабного вторгнення виробництво зупинили, чоловік пішов воювати, а Ольга виїхала з дитиною до Львова.
"Наприкінці 2021 року, саме в грудні ми розуміли, мабуть, як і більшість людей, що буде повномасштабне вторгнення. В січні 2022 року було прийнято рішення якось законсервувати виробництво, бо вести діяльність не було жодної змоги. Чоловік приймає рішення і повертається на війну, знову ж таки, зі своїм напарником найкращим, побратимом «Джоном», який на той час повернувся з Англії", — говорить Ольга.

Каже, відновили роботу після загибелі чоловікового побратима із позивним "Джон" — чоловік пообіцяв створити вітрину для друга.
"29 червня 2022 року у селі Рубіжному Харківської області загинув Ярослав Цурков — це найкращий побратим мого чоловіка, Олега, на позивний «Джон». І ми всі сили, всі ресурси у дуже такий, емоційний період нашого життя вкладаємо у те, що ми вимушені виготовити ту саму вітрину, яку ми обіцяли. Ту саму вітрину, яку розпочинали виготовляти зразки, але ж тоді ми не встигли. Саме це дало такий поштовх. У них просто був такий сильний емоційний зв’язок. І він її виготовив, але вже так сталося, що вже посмертно. Передали ми батькам цю вітрину, яку обіцяли", — розповідає Ольга Степних.


Як Ользі Степних програма "єРобота" допомогла розвивати бізнес
За її словами, після повернення на Харківщину подала заявку на грант в рамках державного проєкту "єРобота" і отримала 500 тисяч гривень на розвиток справи. Це дало змогу придбати обладнання, меблі та матеріали для роботи, розповідає підприємиця.

"В бізнес-плані ми прописували, що хочемо придбати стелажі. Ми їх придбали. На них ми кладемо готову продукцію, або у розробці. Це нам для цього потрібно, щоб викладати готові зразки вітрин. Також по умовах гранту ми придбали — прописано у нас в бізнес-плані було — ще столи і стільці для наших співробітників", — говорить Ольга.
Нині, каже Ольга, подружжя продовжує набирати працівників та планує запустити другу виробничу лінію. У грудні сюди прийшла працювати Валерія Андросова.

"У мене батько — колишній співробітник внутрішніх органів. У нього також були нагороди. І тут я якось знайшла виробництво це. Замовила вітрину, а потім якось роззнайомилась. І так вийшло, що я тут тепер працюю. Я взагалі творча людина. Можливо, для когось це — рутинна робота. Для мене — це дуже творча робота. Дуже кропітка. Дуже треба уважно все", — пояснює Валерія Андросова.



"єРобота" на Харківщині: чи має попит
З початку дії проєкту "єРобота" на Харківщині програмою "Власна справа" скористалися близько тисячі підприємців, 25 людей скористалися грантами для ветеранів та членів їхніх сімей, розповідає директор обласного центру зайнятості Олександр Котуков.
"Харківські підприємці мають можливість отримати грант на 500 тисяч гривень. В усіх інших регіонах України ця сума становить 250 тисяч гривень. Для харків’ян це сьогодні дуже важливо в умовах, коли більш як 100 підприємств виїхали, релокувалися за межі Харківської області. Багато фермерських господарств призупинили свою роботу. Це — можливість самореалізуватися і почати життя з нової сторінки", — розповів директор обласного центру зайнятості.
За словами Котукова, учасники проєкту “єРобота”, які розвивають власну справу в Харківській області, створили понад тисячу робочих місць та заплатили більш як 80 мільйонів гривень податків.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube