З 1 січня 2021 року заяви та документи на призначення державних допомог, пільг і субсидій приймають уповноважені посадові особи об’єднаних громад та Центрів надання адмінпослуг.
Документи приймають поштою або в електронній формі, розповіла Суспільному начальниця відділу пільг та житлових субсидій Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Балєва.
"Оскільки функція з призначення права залишається за місцевими управліннями соціального захисту населення ще на певний період — тих райдержадміністрацій, які закінчують свої повноваження або нових, то документи ще також надсилаються у паперовому вигляді до цих районних управлінь соціального захисту населення або в електронному вигляді", — сказала Балєва.
"Але вже сьогодні починається робота з основного прийому документів від громадян саме уповноваженими особами органів місцевого самоврядування або їхніми представникам у Центрах надання адміністративних послуг", — додала начальниця відділу.
Якщо у місцевості немає Центру адмінпослуг, там має бути або створений окремий відділ, який є структурним підрозділом органу місцевого самоврядування, або працювати уповноважений, відповідальний за прийом документів, зазначила Балєва.
Органи соціального захисту продовжуватимуть визначати, кому саме призначати державну допомогу, нараховуватимуть та виплачуватимуть її, Центри адмінпослуг — оформлятимуть документи. Разом з цінами на комунальні послуги зросте і розмір державних виплат, зазначила Балєва.
"Ця робота щодо проведення перерахунку пільг або житлових субсидій проводиться автоматично", — зауважила начальниця відділу.
За інформацією Мінсоцполітики, житлову субсидію в Україні отримує понад 3,1 млн домогосподарств, середній розмір нарахувань за місяць становить близько 1633 грн.
Читайте також