На Харківщині проводять щорічний облік тварин. Щоб порахувати оленів, кабанів та вовків, єгері встановлюють фотопастки, шукають сліди та опитують працівників лісгоспів.
Як бойові дії вплинули на зміну у популяціях та які тенденції спостерігають серед диких тварин — читайте у матеріалі.

Підгодовують тварин у Гутянському лісгоспі
Ветеран російсько-української війни Сергій Нестеренко працює єгерем 23 роки, з них десять з паузою — у Гутянському лісгоспі на Харківщині, який розташований на межі з Полтавською та Сумською областями.

"У лютому 2023 року пішов воювати до жовтня того ж року. Штурмували Авдіївку — і з міномета уламками пробило ногу. У Полтаві зробили мені протези — я одразу став і пішов. Лікарі не думали, що так можна. Навіть без милиць — пішов", — розповідає Сергій Нестеренко.

Попри поранення, чоловік на протезі допомагає рахувати диких тварин в лісі.

Юрій Дикун — старший єгер, який десять років працює у цьому лісгоспі. З перших днів повномасштабного вторгнення чоловік служить у добровольчому формуванні. Вночі він збиває російські безпілотники.
Першого дрона я збив з мисливської рушниці — з карабіна. Хоча всі люди не вірили в це.

"Я прийшов сюди з бізнесу — то це "головняки" такі. Тут себе почуваєш вільно, спокійно. Викладаю корм для наших диких тварин", — каже Юрій Дикун.
Єгер розкладає суху кукурудзу та листяні віники у тимчасовому місці підгодівлі диких тварин. Для оленів та косуль теж є годівниця — туди викладають ще й сіль.

Кидати лісгосп Юрій Дикун не планує, адже, каже, що тут достатньо роботи. Нині у лісі він проводить зимовий облік тварин. З його слів, за три роки боїв на Харківщині їх побільшало.

"Усюди прогриміло, а тут було тихіше — деякі тварини прийшли з місць бойових дій у тихіші куточки. Коза, заєць — це такі товариші, які з'являються у полі зору швидко. Кабан — він більш обережний. Лисиця — нічого не боїться", — говорить старший єгер Гутянського лісгоспу.

Побільшало хижаків, поменшало бабаків
У Харківській області фіксують збільшення числа хижаків, зокрема вовків та лисиць, розповідає представник Північно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Дмитро Бугло.
"Шакали доволі інтенсивно стали з'являтися — на довоєнний період їх було, згідно з обліками, приблизно десять. Минулого року вже 44, здається. І це тільки та територія, яку можливо обстежити", — пояснив Дмитро Бугло.

Популяція бабаків на околицях селища Борова, яке було в окупації у 2022 році, а зараз тривають бої, зменшилася. Про це Суспільному розповів директор Борівського мисливсько-рибальського товариства "Хантер" Віталій Шевченко. З його слів, це пов'язано з діями російських військових.
Тренувалися на бабаках стріляти — здорово перебили. Росіяни полюбляли м'ясо з них і просто стріляли.
За словами Дмитра Бугла, деякі тварини реагують на будь-які зміни на фронті й мігрують на території, де їх раніше не фіксували. Після завершення цьогорічного обліку стане відомо, яка кількість диких тварин на Харківщині.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube