Перейти до основного змісту
Пенсіонерку, яка понад 40 років тому переїхала до України з РФ, визнали винною у колабораціонізмі під час окупації Ізюма

Пенсіонерку, яка понад 40 років тому переїхала до України з РФ, визнали винною у колабораціонізмі під час окупації Ізюма

Уродженка Краснодарського краю, яка понад 40 років жила в Україні, у червні 2022 року, за даними слідства, обійняла посаду начальниці відділу бухгалтерського обліку та звітності в окупаційній адміністрації Ізюма.

Про це йдеться у вироку Дзержинського районного суду Харкова від 28 січня.

"З 23 червня до деокупації міста жінка виконувала обов'язки на посаді: здійснювала контроль за рухом бюджетних коштів "адміністрації", перевірку та погодження фінансових документів з видачі та отримання таких коштів (у тому числі при виплаті заробітної плати співробітникам адміністрації), підготовка відповідно до форм та зразків окупаційних адміністрацій документів фінансового характеру", — йдеться у матеріалах справи.

У залі суду обвинувачена визнала свою провину. Вона розповіла, що 2 березні 2022 року її будинок, де вона мешкала з донькою та онуками, обстріляли, тому вона була вимушена жити у підвалі дитячого садку поруч.

"Через декілька днів вона прийняла рішення та порадила доньці та онукам виїхати з Ізюма, що вони і зробили. Три місяці вона мешкала у підвалі дитячого садочка. Коли жила у підвалі, готували їжу на багатті, харчувалися недостатньо. З цієї причини у неї загострилися захворювання. Тому у травні, коли у місті стало тихіше, вона переїхала до знайомих у віддалений район Ізюма. Зверталась до лікарні, проте надати їй адекватну медичну допомогу, з її слів, не змогли, бо були відсутні ліки, тому вона вимушена була влаштовуватися на роботу до окупаційної влади та заробляти собі на ліки. Запевнила, що не мала наміру зраджувати Україну", — сказано у тексті вироку.

Прокурор запропонував звільнити обвинувачену від відбування покарання з випробувальним терміном, але суд ухвалив рішення, що таке покарання занадто м'яке.

"Обвинувачена при прийомі на роботу пройшла відповідну співбесіду, їй було роз`яснено її обов'язки, вона виконувала дії, які свідчили про повне прийняття окупаційної влади та її службу на користь окупаційної влади. Вона виконувала роботу, надавала вказівки підлеглій, зверталась з доповідними до керівництва окупаційної влади, особисто відвідувала керівництво з проханням про надання комп'ютерної техніки, з метою найкращого виконання роботи, обліку фінансів, отримувала заробітну плату. Тому її пояснення щодо відсутності наміру зраджувати Україну, суд сприймає критично", — йдеться у тексті.

Окрім цього, суд критично поставився до слів обвинуваченої щодо необхідності купівлі ліків.

"Суду не надано жодних доказів необхідності приймання ліків чи інших медичних маніпуляцій. Також не надано жодних медичних висновків про стан здоров'я обвинуваченої, як на час вказаного кримінального правопорушення, так і на час розгляду кримінального провадження. Ба більше, суд наголошує на тому, що щоденне виконання обов'язків керівника відділу потребували задовільного стану здоров'я обвинуваченої", — сказано у матеріалах справи.

Жінку визнали винною у колабораціонізмі та призначили їй покарання у виді п'яти років позбавлення волі з відбуттям покарання в кримінально-виконавчій установі закритого типу з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги строком на 10 років, без конфіскації майна.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня
Вибір редакції
На початок