Ресторани "МакДональдз" у Харкові не відкриваються з двох причин: сервісні компанії мережі не працюють у місті, а другою представники компанії називають безпеку, пояснюючи, що російські ракети долітають до Харкова часом до оголошення тривоги.
Про це Суспільне Харків розповіли у пресслужбі"МакДональдз" в Україні у відповідь на запит.
"Хоча ми відновили роботу більшості ресторанів "МакДональдз" в Україні, 15 наших закладів у Харкові, Запоріжжі, Миколаєві та Сумах залишаються зачиненими з міркувань безпеки та через низку операційних труднощів. Аби ресторан міг працювати, необхідно забезпечити регулярне технічне обслуговування та налаштування обладнання, логістику та інші операційні процеси. Ці послуги для "МакДональдз" надають фахівці партнерських сервісних компаній, які наразі не працюють в зазначених містах", — йдеться у відповіді.
Для відновлення роботи в Харкові чи іншому місті з переліку, необхідно спершу відновити роботу сервісних компаній, а це складний та довгий процес, який передбачає, наприклад, пошук нових профільних фахівців та їхнє прикладне навчання на місцях, що в нинішніх умовах дуже складно реалізувати.

"Та найбільшим викликом для відновлення все ж лишається безпека. Перед відновленням роботи "МакДональдз" в Україні у вересні 2022 року ми розробили протоколи безпеки: під час тривоги ресторани зачиняються, аби працівники, представники сервісних компаній і клієнти могли пройти в найближче укриття. На превеликий жаль, в Харкові, на відміну від більшості областей країни, час між оголошенням повітряної тривоги та обстрілами нерідко дуже короткий. Подеколи обстріли можуть відбуватися навіть до оголошення тривоги, тому нам складно гарантувати безпеку клієнтів, співробітників та партнерів у цих умовах", — зазначили у пресслужбі "Макдональдз".

За яких умов "МакДональдз" може відкритися у Харкові?
Ми будемо раді відновити роботу наших ресторанів у Харкові та решті регіонів України щойно це стане можливим із дотриманням правил безпеки й відповідно до всіх стандартів «МакДональдз». У майбутньому відновлення їхньої роботи потребуватиме майже таких самих інвестицій та зусиль, як побудова нового закладу.
"Щоб це зробити, необхідно буде оцінити стан обладнання та приміщень, підготувати їх до роботи, організувати ланцюги постачання, сформувати й навчити команди тощо. Звісно, цей процес дуже індивідуальний, але орієнтовно може зайняти від кількох місяців до пів року чи навіть більше, залежно від обставин і стану конкретного закладу", — пояснили у компанії.

Чому "МакДональдз" у Харкові не відкривають у підземних приміщеннях?
"МакДональдз" розвиває свою мережу відповідно до глобальної стратегії і у компанії існують чіткі вимоги до будівництва ресторанів та їхнього розташування, пояснили Суспільному у пресслужбі.

"Відкриття нового ресторану — це величезні інвестиції, тому ми створюємо лише ті проєкти, у прибутковості та ефективності яких ми впевнені. Для цього, при відкритті закладів ми дбаємо про те, щоб вони були достатньо просторими і комфортними, мали достатню кількість посадкових місць та всі канали продажу, в тому числі МакДрайв та МакДелівері. Компанія також відповідає за те, щоб забезпечити належні умови для приготування та споживання їжі, яка відповідатиме всім нашим стандартам та вимогам до якості й безпечності їжі", — пояснили у пресслужбі "МакДональдз".

Будь-які альтернативні підземні приміщення, які першочергово мають інше призначення, не дають нам змоги дотриматися всіх цих критеріїв, а тому не є ефективними з думки інвестицій для бізнесу. Що ще важливіше, таке розташування ресторану унеможливлює або суттєво ускладнює низку критичних операційних процесів, як-от логістика, і може навіть виявитися небезпечним для наших працівників та відвідувачів під час повітряних тривог через велике скупчення людей у закритому просторі, а також через складність дотримання вимог пожежної безпеки в таких умовах.

Яких збитків зазнала мережа "МакДональдз" через вторгнення?
У компанії кажуть, що збитки під час вторгнення підрахувати неможливо.
"Це пов’язано із тим, що наші збитки сьогодні складаються з дуже багатьох аспектів, не всі з яких можна точно оцінити. Так, окрім витрат на відновлення пошкоджених ресторанів, фінансове навантаження загалом суттєво зросло, передовсім через те, що під час повітряних тривог заклади, що працюють, обов’язково зачиняються і ми, як бізнес, недоотримаємо прибуток. При цьому, наші працівники отримують зарплату за час, що вони проводять в укриттях під час зміни", — йдеться у відповіді компанії Суспільному.
Також ми виділяємо додаткові інвестиції на підтримку операційної діяльності. Наприклад, встановили генератори у понад 90% ресторанів, щоб заклади продовжували видавати замовлення в умовах централізованого відключення електроенергії.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube