Бійка перед засіданням про відсторонення Сиси: хроніка, відео

Бійка перед засіданням про відсторонення Сиси: хроніка, відео

Бійка перед засіданням про відсторонення Сиси: хроніка, відео
. суспільне харків

Бійки у Московському райсуді виникли перед засіданням щодо відсторонення від посади директора ДП "Гутянський лісгосп" Віктора Сиси.

Як повідомляє кореспондент Суспільного, конфлікт виник між двома групами чоловіків. З одного боку — люди, очолювані представником руху "Потон" Павлом Оніщенком. З іншого — люди у капюшонах, начебто з боку підтримки Сиси.

Засідання у справі призначено на 15:00.

15:18. До суду прибула поліція.

15:24. Учасників процесу запустили до зали. У суді чекають на групу поліцейських, яка забезпечуватиме громадський порядок. Поки приїхала слідчо-оперативна група.

15:37. Засідання суду почалося. Суспільне транслює його наживо:

15:40. У суді оголосили перерву на пів години — захист просив підтвердити повноваження прокурора, а саме його включення до групи прокурорів, що розслідує справу.

16:21. Перерва закінчилася. Як повідомляє кореспондент Суспільного із зали суду, адвокатка Віктора Сиси клопоче про режим розгляду через поведінку представників громадськості.

16:26. Суд відмовив у клопотанні захисту. Засідання продовжується у відкритому режимі. Суд долучив до справи матеріали з боку захисту.

16:27. Прокурор озвучує клопотання: за матеріалами слідства, дії Сиси призвели до збитків держави у 4,2 млн грн. Просить відсторонити його від посади.

16:42. Адвокатка Сиси каже, що дозвільна документація на вирубку тих дубів, про які стверджує прокуратура є. Як доказ посилається на відповідний лісорубний квиток. На думку захисту, це можна було б з'ясувати під час допиту Сиси, однак йому оголосили підозру. У адвоката також є питання до визначення підсудності. Захист вважає, що Московський райсуд не може розглядати клопотання про відсторонення, оскільки орган досудового слідства — ДБР — розташований у Полтаві. Відтак, клопотання має розглядати райсуд у Полтаві.

16:56. Адвокатка Сиси Лідія Карплюк уточнила, що лісорубний квиток — дозвіл на вирубку дубів, про які йдеться у підозрі, — видавався у 2018 році. Вона зазначає, що Сиса тривалий час перебуває у відпустці по догляду за дитиною і не здійснював повноважень.

17:06. Адвокатка цитує сайт Харківської ОДА, а саме слова голови обладміністрації Олексія Кучера, який просить "прибрати" Сису з посади. Звертає увагу суду на презумпцію невинуватості, яку порушують чиновники.

17:18. Підозрюваний Віктор Сиса каже, що у Києві виграв три суди щодо відсторонення його від посади. Він каже, що прокурор "на колінах" склав акт, хоча не мав на це повноважень. За словами Сиси, з ділянки, про яку йде мова, вивезли близько тисячі кубометрів лісу, за що отримали офіційно отримали кошти. Каже, про політичну вмотивованість справи: "Була дана команда "Фас". Сиса сказав, що продовжить судитися, просить визнати підозру недійсною.

17:28. Прокурор прокуратури Харківської області Олександр Бондаренко підтвердив, що конкретний час вирубки не відомий, але не можна сказати, що в цей час Сиса не мав повноважень. Каже, що підозрюваний у будь-який момент може вийти з декретної відпустки та продовжити роботу, саме тому наполягає на відстороненні.

17:30. Прокурор каже, що під час обшуку лісорубний квиток на вирубку 206 дубів, про які йде мова у підозрі, не знайшли. Також не знайшли підтвердження дозволу вирубки в електронному реєстрі.

17:47. Суд вивчає докази у справі. Серед матеріалів з боку захисту — численні подяки Сисі, оприлюднені у ЗМІ.

17:58. Прокурор Бондаренко, посилаючись на лісорубний квиток, каже, що він датований 2018 роком, а зруби — свіжі.

18:00. Суд видалився до нарадчої кімнати.

18:05. Рішення мають оголосити 17 січня о 9:00.

Напередодні Віктору Сисі оголосили підозру за статтею «Службова недбалість». Сума збитків у справі понад 4 млн гривень.

На початок