Перейти до основного змісту
БпЛА "Молнія", який 12 листопада РФ уперше застосувала по Харкову: чому його складно виявити і збити

БпЛА "Молнія", який 12 листопада РФ уперше застосувала по Харкову: чому його складно виявити і збити

молнія, воробйові гори, 13 листопада 2024 року
Уламки дрона, що поцілив у житловий будинок у Харкові, 13 листопада 2024 року. Суспільне Харків/Валерія Ємець

FPV-дрон літакового типу "Молнія", який росіяни вперше застосували для атаки Харкова 12 листопада, працює на електротязі та зроблений з легких матеріалів, які не фіксують радіолокаційні пристрої.

Про це 14 листопада журналістам розповів Олег Синєгубов.

"Ми працюємо зараз із військовими, щоб посилити виявлення та активно застосовувати засоби ураження проти таких безпілотних літальних систем. Небезпека в тому, що ворог продовжує використовувати їх по цивільному населенню", — зазначив Синєгубов.

Харків постійно використовується ворогом, як полігон для випробувань. І місто Куп’янськ в тому числі. Ми пригадуємо, коли почали вперше використовуватися КАБ-250 та КАБ-500 по Куп’янську, то потім вони були модифіковані та КАБ-500 почали застосовувати по Харкову, тому що було збільшено дальність ураження до 80 кілометрів. Далі — "Шахеди, модернізація цих "Шахедів". І наступний крок — ці FPV-дрони літакового типу.
Уламки дрона, що поцілив у стоянку поблизу торгового центру у Харкові, 13 листопада 2024 року
Уламки дрона, що поцілив у стоянку поблизу торгового центру у Харкові, 13 листопада 2024 року. Суспільне Харків/Валерія Ємець

Російський безпілотник "Молнія-1": що це за безпілотник та чому росіяни почали застосовувати його

"Молнія-1" — це баражуючий боєприпас, менший за "Шахед", розповів речник облпрокуратури Дмитро Чубенко.

Це доволі примітивний за конструкцією і доволі дешевий боєприпас, на борту він може нести від трьох до п'яти кілограмів вибухівки. Порівняно з тим же "Шахедом", де 50 кг вибухової речовини, він є набагато менш потужним, але він в рази дешевший, ніж "Шахед", і може завдавати ураження саме вибухом, розльотом уламків.

Цей безпілотник раніше помічали на Харківщині, але він був без бойової частини, розказав начальник слідчого управління нацполіції Харківщини Сергій Болвінов:

Відстань, які можуть долати ці дрони — до 40 кілометрів. Є "Молнія-1" та "Молнія-2". "Молнія-2" з двома двигунами, "Молнія-1" — з одним двигуном.

"Молнією" керує оператор з пультом, дрон оснащений камерою, тому є влучним, повідомив начальник патрульної поліції Харківщини Віктор Левченко.

Добре з ними ("Молнія" — ред.) знайомі, бо на Курщині вони дуже завзято ними бомбили (...) Суджу. Це звичайний FPV-дрон-камікадзе з крилами і "колхозно" прикрученим БК. Це гарантовано означає, що багатоповерхівка в якій живуть звичайні цивільні і була метою атаки.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня

Вибір редакції

На початок