Безпілотник "Молнія-1" застосували росіяни для ударів по Слобідському та Салтівському районах Харкова 12 листопада. Раніше РФ не використовувала для атак на місто цей вид безпілотників.
Які технічні характеристики "Молнії", чому російські військові почали атакувати ними Харків та де ще загарбники використовують ці БпЛА — Суспільному розповіли правоохоронці Харківщини.
"Молнія": технічні характеристики дрона
Речник облпрокуратури Дмитро Чубенко: Це баражуючий боєприпас, щось більше, ніж великий дрон, але менший за "Шахед" — для розуміння, щось середнє. Це доволі примітивний за конструкцією і доволі дешевий боєприпас, на борту він може нести від трьох до п'яти кілограмів вибухівки. Порівняно з тим же "Шахедом", де 50 кг вибухової речовини, він є набагато менш потужним, але він в рази дешевший, ніж "Шахед", і може завдавати ураження саме вибухом, розльотом уламків.
Це дуже примітивний дрон: там картон, фанера, пластик. Він фактично дуже легкий, може долати десятки кілометрів. Це розробка останніх років, вони його достатньо відтестували і сьогодні вже два удари завдали такими БпЛА.
Модифікації "Молнії"
Начальник слідчого управління нацполіції Харківщини Сергій Болвінов: Вони вперше застосовують з ударної бойовою частиною (такі безпілотники – ред.), тому що раніше ми такого не бачили. Особливо по місту Харкову. Ми фіксували, що такі БпЛА раніше залітали в Харківську область та Харків, однак вони були без бойової частини. Ворог використовував їх, на наш погляд, щоб ввести в оману протиповітряну оборону, тому, що вони були без бойової частини. Або пристрілювалися.
Відстань, які можуть долати ці дрони — до 40 кілометрів. Є "Молнія-1" та "Молнія-2". "Молнія-2" з двома двигунами, "Молнія-1" — з одним двигуном.
Чому РФ застосувала "Молнії" по Харкову?
Речник облпрокуратури Дмитро Чубенко: Він є доволі дешевим. Від початку росіяни використовували балістичні крилаті ракети, які коштують мільйони доларів. Коли вони в них почали закінчуватися або їм стало дуже дорого їх використовувати, то вони перейшли на "Шахеди", які коштують вже десятки тисяч доларів. Зараз використали ось такий БпЛА, який ще дешевший за "Шахеда", тобто, там йдеться про декілька тисяч доларів собівартості його.
Ворог, не маючи можливости фінансово і технічно продовжувати цю війну, маючи незначні, десь невеличкі, а подекуди й негативні результати своїх наступальних дій, переходять на тероризування місцевого населення. Такі обстріли з невеличких БпЛА не несуть ніяких військових результатів, і від своєї безпорадности на полі бою вони просто завдають ударів аби чим, чим можна вдарити — з якоїсь фанери роблять БпЛА і просто б’ють по середмістю, по околицях, по спальних районах, не маючи можливостей досягти військових цілей.
Яка влучність безпілотника "Молнія"?
Начальник патрульної поліції Харківщини Віктор Левченкоцитата з допису Левченка на фото Facebook-сторінці: Добре з ними ("Молнія" — ред.) знайомі, бо на Курщині вони дуже завзято ними бомбили (...) Суджу. Це звичайний FPV-дрон-камікадзе з крилами і "колхозно" прикрученим БК. Тобто, той, що має оператора з пультом керування і відео. Це гарантовано означає, що багатоповерхівка в якій живуть звичайні цивільні і була метою атаки.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube