128 школярів навчатимуться у змішаному форматі в одному з ліцеїв Красноградської громади на Харківщині. Це — майже 40% учнів навчального закладу. Уроки проходитимуть позмінно в найпростішому укритті, яке облаштували в ліцеї, а також дистанційно.
Красноградський район — єдиний на Харківщині, який не входить до зони можливих бойових дій. Він розташований за 75 кілометрів від кордону з РФ. У серпні 2024 року Рада оборони області дозволила там офлайн-навчання за умови, якщо у закладі є хоча б найпростіші укриття.
Про це Суспільне Харків розповіла директорка одного з ліцеїв Красноградської громади Наталія Євтушенко.
За її словами, цей заклад — один із 12 в районі, які з 9 вересня почали навчання в змішаному режимі. Батьки 128 учнів ліцею дали згоду на офлайн-навчання в ліцеї. Серед них — 50 дітей, які навчаються у початкових класах.
"Сьогодні вони вперше переступили поріг ліцею. У них відбулися чотири уроки очно. Я думаю, що коли пройдуть перші дні навчання і з'явиться реакція батьків, які приводять дітей в ліцей, де вони спілкуються між собою та з учителями, піде розголос й решту батьків зроблять остаточний висновок", — каже Наталія Євтушенко.
Шестирічний Сашко відвідав свій перший в житті офлайн-урок в одному з ліцеїв Краснограда на Харківщині. Його мати Ольга Матвєєва каже: родина переїхала в це місто з Харкова на початку повномасштабного вторгнення.
"Ми бачимо за два роки, як тут проходить війна, тому й вирішили, що це більш безпечне місце. Перший тиждень були уроки онлайн і це важко. Навчається не дитина, а мати. А я вже свій перший клас відходила. Тому краще, щоб він вчився офлайн", — говорить Ольга Матвєєва.
Як проходитиме навчання у Красноградському ліцеї
Ще 218 школярів навчатимуться дистанційно. Для них уроки проводитимуть одночасно з учнями, які перебуватимуть в ліцеї офлайн. Також у закладі є 48 дітей, які від початку повномасштабного вторгнення виїхали за кордон. Вони вчитимуться у форматі онлайн.
"У ліцеї очно працюватимуть вчителі, медичні та технічні працівники. Учні, які вчитимуться з дому, будуть на цих уроках у прямому етері. Ми спробуємо зробити так, щоб діти в класі та діти вдома чули матеріали і всі одночасно були на уроці. Наскільки це буде добре, побачимо через перший тиждень навчання", — пояснює директорка Наталія Євтушенко.
Школярі початкових класів навчатимуться три дні в ліцеї, два дні — з дому, каже Євтушенко. Учні базової та профільної школи двічі на тиждень відвідуватимуть навчальний заклад та тричі матимуть дистанційні уроки.
"Наразі розроблений такий розклад. Якщо збільшуватиметься кількість заяв від батьків на те, що вони погоджуються на навчання в ліцеї, то будемо вносити в розклад та режим роботи закладу корективи. Технічна можливість проводити уроки є", — говорить директорка.
Проводитимуть заняття під час повітряної тривоги
Укриття Красноградського ліцею вміщує до 110 дітей одночасно. Раніше тут було цокольне приміщення з кабінетами, в яких проводилися уроки. З вересня по грудень 2023 року тут облаштовували найпростіше укриття з трьома окремими кабінетами. У кожному з них є система вентиляції повітря, яка працюватиме і під час відключень електроенергії завдяки генератору.
"Громадська організація "Люди в біді" пообіцяла нам до кінця 2024 року додатково зробити дві кімнати. Тобто загальна кількість стане п'ять. Це також будуть найпростіші укриття, в яких ми зможемо проводити уроки під час повітряної тривоги", — каже Наталія Євтушенко.
З її слів, наразі навчання у закладі проходитиме в одну зміну. Якщо графіки вимкнень скасують, ліцей перейде на дві зміни — з 8:00 до 12:00 та з 12:30 до 15:30.
Чи планують у Красноградському ліцеї проводити уроки не в укритті
У червні та серпні 2024 року в закладі провели опитування щодо форми навчання серед батьків. Наталія Євтушенко говорить: майже 70% опитаних відповіли, що згодні на очне навчання, однак лише в укритті.
"Ми одразу відмовилися від навчання у кабінетах над землею. Є класи, в яких батьки виявили бажання, щоб їхні діти вчилися лише дистанційно. Так, до прикладу, один з четвертих класів вчитиметься змішано, а паралельний — у форматі онлайн", — пояснює директорка.
Також Наталія Євтушенко додала, що минулого тижня кількість заяв від батьків зі згодою на змішане навчання збільшилася.
"Наприклад, серед сьомих класів. Тому ми там робитимемо ротацію — будемо зводити дітей. Один клас буде навчатися повністю дистанційно, а інший — це 20 учнів — очно", — каже Євтушенко.
Школярів з інших населених пунктів підвозитимуть до ліцею шкільним автобусом. Наразі найвіддаленіші села Красноградської громади — це Кирилівка, Берестовенька та Іванівське. Вони розташовані на відстані 20-25 кілометрів від ліцею. Утім, додає Наталія Євтушенко, така ситуація з доїздом була і до повномасштабного вторгнення.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube