Хочуть працювати трактористками та вже опановують професію — це історія 17-річних Надії Кирпичової та Єлизавети Міщенко. Дівчата родом із села Каплунівки на Харківщині, вони — третьокурсниці у місцевому аграрному ліцеї. Навчання нині переважно дистанційне, але декілька разів дівчата вже пробували водити трактор із наставниками. Самостійно зможуть керувати технікою, коли складують іспити та отримають права.
Обидві з дитинства цікавились технікою та мріяли сісти за кермо трактора, розповіли Суспільне Харків Надія та Єлизавета.
Надія каже, з дитинства хотіла стати трактористкою й планує шукати роботу у рідній громаді.
"Десь років з дев'яти, як почали поля сіяти, я постійно вибігала, дивилася, як воно. У нас у самих чотири городи. Поки прокультивують, поки заорють, поки посіють. Так було цікаво. Фермерів багато у Каплунівці. Думаю, що роботу найдеш легко. Козіївка, Пархомівка — куди хочеш їдь", — говорить студентка.
Я твердо казала, що піду трактористкою. З мене всі однокласники сміялися: "Куди ти полізеш? Це чоловіча робота. Навіщо це тобі треба? Йди краше на швачку, на кухаря". Я кажу: "Ні, ви мене не зупините, я вирішила".
З дитинства цікавилася технікою і Єлизавета. Говорить, перед вступом до ліцею довелося боротися зі стереотипами щодо професії, але вирішила стояти на своєму та допомагати країні роботою під час війни.
"Мені постійно говорили: "Навіщо тобі чоловіча робота?" Немає чоловічої та жіночої роботи — вся важка. Просто кожна по-своєму. Трактористи не тільки на полях потрібні, вони ще й на заводах і на всяких таких (виробництвах — ред.) працюють", — каже Єлизавета Міщенко.
В дитинстві бачила, їздила. Була в Харкові, бачила тролейбус, а в селі тракторів багато. Вже їздила на МТЗ і на китайському. Різниця — габарити. Китайський — менший. На китайському трохи легше їздити, тому що там управління легше, ніж МТЗ.
Дівчата говорять, найскладніше у навчанні під час війни — дистанційний формат. Чекають, коли стане більше практики.
"Дистанційно — складно. Легші предмети — за 10-11 клас, а спецпредмети давалися важко. Теорія, а практики мало. Якби не війна, було б простіше. Було б більше практики, навичок було б більше", — каже Єлизавета.
Навчання у ліцеї триватиме ще рік. Надія говорить, працювати трактористками вони зможуть, щойно складуть іспити.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube