Як дівчата із Каплунівки на Харківщині вчаться на трактористок

Як дівчата із Каплунівки на Харківщині вчаться на трактористок

Ексклюзивно

Хочуть працювати трактористками та вже опановують професію — це історія 17-річних Надії Кирпичової та Єлизавети Міщенко. Дівчата родом із села Каплунівки на Харківщині, вони — третьокурсниці у місцевому аграрному ліцеї. Навчання нині переважно дистанційне, але декілька разів дівчата вже пробували водити трактор із наставниками. Самостійно зможуть керувати технікою, коли складують іспити та отримають права.

Обидві з дитинства цікавились технікою та мріяли сісти за кермо трактора, розповіли Суспільне Харків Надія та Єлизавета.

Надія каже, з дитинства хотіла стати трактористкою й планує шукати роботу у рідній громаді.

"Десь років з дев'яти, як почали поля сіяти, я постійно вибігала, дивилася, як воно. У нас у самих чотири городи. Поки прокультивують, поки заорють, поки посіють. Так було цікаво. Фермерів багато у Каплунівці. Думаю, що роботу найдеш легко. Козіївка, Пархомівка — куди хочеш їдь", — говорить студентка.

Надія Кирпичова з Каплунівки на Харківщині з дитинства хотіла стати трактористкою
Надія Кирпичова з Каплунівки на Харківщині з дитинства хотіла стати трактористкою. Суспільне Харків
Я твердо казала, що піду трактористкою. З мене всі однокласники сміялися: "Куди ти полізеш? Це чоловіча робота. Навіщо це тобі треба? Йди краше на швачку, на кухаря". Я кажу: "Ні, ви мене не зупините, я вирішила".

З дитинства цікавилася технікою і Єлизавета. Говорить, перед вступом до ліцею довелося боротися зі стереотипами щодо професії, але вирішила стояти на своєму та допомагати країні роботою під час війни.

Як дівчата із Каплунівки на Харківщині вчаться на трактористок
17-річна Єлизавета Міщенко вчиться на трактористку. Суспільне Харків

"Мені постійно говорили: "Навіщо тобі чоловіча робота?" Немає чоловічої та жіночої роботи — вся важка. Просто кожна по-своєму. Трактористи не тільки на полях потрібні, вони ще й на заводах і на всяких таких (виробництвах — ред.) працюють", — каже Єлизавета Міщенко.

В дитинстві бачила, їздила. Була в Харкові, бачила тролейбус, а в селі тракторів багато. Вже їздила на МТЗ і на китайському. Різниця — габарити. Китайський — менший. На китайському трохи легше їздити, тому що там управління легше, ніж МТЗ.
17-річні Надія Кирпичова та Єлизавета Міщенко з Харківщини вчаться на третьому курсі аграрного ліцею на трактористок
17-річні Надія Кирпичова та Єлизавета Міщенко з Харківщини вчаться на третьому курсі аграрного ліцею на трактористок. Суспільне Харків

Дівчата говорять, найскладніше у навчанні під час війни — дистанційний формат. Чекають, коли стане більше практики.

"Дистанційно — складно. Легші предмети — за 10-11 клас, а спецпредмети давалися важко. Теорія, а практики мало. Якби не війна, було б простіше. Було б більше практики, навичок було б більше", — каже Єлизавета.

Навчання у ліцеї триватиме ще рік. Надія говорить, працювати трактористками вони зможуть, щойно складуть іспити.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок