Які райони Харківщини отримали кисневі концентратори

Які райони Харківщини отримали кисневі концентратори

Які райони Харківщини отримали кисневі концентратори
. Суспільне Харків

Сім опорних районних лікарень для прийому хворих з коронавірусом 18 листопада отримали концентратори. Їх розподілили у Вовчанський, Куп'янський, Балаклійський, Первомайський, Лозівський, Красноградський та Ізюмський райони. Отримали від 10 до 25 апаратів на один заклад. На узгодження чекають лікарні Богодухова, Валок та Змієва.

Харківська область минулого тижня отримала загалом 370 концентраторів — 120 на одного пацієнта та 250 — на двох. Розподілили на вісім районних лікарень та п'ять опорних обласних закладів у Харкові.

"Я з виконувачем обов'язки керівника департаменту об'їхав вісім районних лікарень, ми побували в кожному COVID-відділенні, зайшли в кожну палату, побачили ситуацію, яка там є. Лікарня міста Лозова, я побачив особисто 15 пацієнтів у відділенні, яке розраховане на втричі більше пацієнтів. Якщо ми говоримо про інфекційну лікарню, там цифра коливається 270-280 пацієнтів щоденно. По міських лікарнях приблизно така ж ситуація: близько 90% завантаженості. Ще залишилися три райони, в яких ми побуваємо завтра", — повідомив 18 листопада заступник голови Харківської облдержадміністрації Тарас Пастух.

За його словами, ще 30 концентраторів мають надійти найближчим часом. Із загальної кількості планують залишити резерв — близько сотні апаратів.

Концентратори для Ізюмської центральної міської лікарні Піщанської Богоматері забрала заступниця головного лікаря Надія Пишняк. За її словами, медзаклад переповнений хворими на COVID.

"Шістдесят і більше. Хто підтверджений, хто ні, але ліжка всі зайняті. У нас 10 ШВЛ є, 50 концентраторів потрібно. Дають п'ятнадцять. У нас і свої є", — розповіла Пишняк.

Наразі у Харківській області киснем забезпечені 2200-2300 ліжок, повідомив Пастух.

"Зараз виділених разом з залізничними лікарнями, з госпіталем ветеранів — 2900 ліжок. Це в районі 50-60%, але ми розуміємо, що частина цих ліжок ще навіть не задіяна", — сказав заступник голови ХОДА.

Усього на кисневу підтримку з держбюджету надали 37 мільйонів гривень.

Читайте також

  • Концентратори для міських лікарень застрягли на митниці через скаргу громадської організації. У міськраді вважають скаргу необґрунтованою.

На початок