З 3 серпня у Хролах під Харковом виловлюють з місцевого ставка, який впадає у Студенок, мертвих карасів і коропів. За п'ять днів зібрали від 10 до 20 тисяч рибин.
7 серпня мертвих риб біля ставка вибирають з 9-ї ранку. За перші години роботи дістали понад дві тисячі, розповів Суспільному місцевий житель Володимир Попроцький.
"Людей нам не вистачає, тому що риби дуже багато. Збираємо її тільки поверхнево. Дуже багато тут є щуки, судака, яка на мою думку, ще лежить зараз на дні. Ще здорова риба, така як короп, здоровий карась, думаю, ще не поспливала", — каже чоловік.
Місцеві відчули сморід та помітили масову загибель риби 3 серпня, розповідає староста Хролів Тетяна Жукова.
"Риба продовжує спливати. Зараз чистимо ставок. На жаль, хімії поки ми не маємо. Сподіваюсь, хтось допоможе. Може, якісь будемо своїми силами купувати, щось потім засипати. Дзеркало води — майже два гектари. Масштаби колосальні", — говорить староста.
Жукова говорить, загибель риби почалася після того, як у ставок потрапили каналізаційні стоки з міського колектора. Хроли розташоване поряд з Індустріальним районом Харкова. Щоб зупинити потік брудної води, тут облаштували дамбу з глини та піску.
Жукова говорить, звернулися до адміністрації Індустріального району Харкова та харківської міськради, щоб там допомогли усунути наслідки забруднення, але наразі реакції немає.
Кореспонденти Суспільного також звернулися за коментарем до адміністрації Індустріального району, звідки їх направили за коментарями до мерії. Директор департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю міськради Юрій Сидоренко пообіцяв надати коментар пізніше, коли в мерії розберуться у ситуації.
Що відомо про мор риби у ставку на річці Студенок під Харковом
5 серпня у Харківській облпрокуратурі повідомили про відкриття кримінального провадження за фактом масового мору риби у річці Студенок у селі Хролах Харківського району.
"Зараз є дві основні робочі версії цієї події: викид якогось підприємства або мереж, які спричинили забруднення поверхневих вод, або ж, можливо, це природний процес через спеку або інші природні процеси, що спричинило загибель цієї риби. Зараз ми якусь із цих версій не виділяємо окремо", — розповів Суспільне Харків речник облпрокуратури Дмитро Чубенко.
За словами старости Хролів Тетяни Жукової, замор стався через те, що у Харкові прорвало каналізаційний колектор.
"У суботу (3 серпня — ред.) почався замор. Вчора вже багато риби було на поверхні. Замість того, щоб щось перенаправити та відремонтувати, вони цей колектор розподілили по зливних стоках — де має бігти вода. Вся каналізація пішла нам до ставків", — каже староста.
Приблизні збитки від масової загибелі риб — понад три мільйони гривень, розказав представник Харківського рибоохоронного патруля Олександр Ковальчук.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube