У Харківській обладміністрації чекають остаточну редакцію наказу Міносвіти №850 щодо повернення дітей до очного навчання. Повне скасування дистанційної форми навчання в ОВА називають неприйнятним.
В скількох закладах освіти Харківщини діти зможуть навчатися очно та які будуть втрати, якщо дистанційне навчання скасують — розповів очільник ОВА Олег Синєгубов у коментарі для Суспільне Харків.
Далі — пряма мова.
Захисні споруди в освітніх закладах
Харківський район — у нас добудовується захисна споруда у Коротичі. Вона вже цього року буде введена в експлуатацію, там вже зможуть діти навчатися офлайн. І інші проєкти, які новою субвенцією будуть охоплені, зокрема, і в Харківському районі.
Яким буде навчальний процес на Харківщині з 1 вересня?
Фінальної редакції наказу №850 ще немає, тому говорити про його остаточні положення поки ми не можемо. Що для нас є принциповим: для нас є неприйнятною ідея скасування взагалі дистанційної форми навчання, коли діти не зможуть займатися онлайн у своїх школах, де вони фактично проходили навчання. Це школи, зокрема, Куп'янського району, Ізюмського району та інших наших навчальних закладів. Тому ми зверталися на всіх рівнях, порушувати це питання і перед Урядом, і перед президентом, і перед Офісом президента. Дійсно, наразі, за нашою інформацією, це положення скасовано в цьому наказі й розробляється нова редакція.
Ми говоримо про те, щоб дистанційна форма навчання збереглася. Щоб вони мали право продовжити онлайн-навчання в тих закладах освіти, де вони факти навчалися.
Щодо офлайн та онлайн-навчання. Спершу дійсно не було врегульовано міністерством, що є безпечним освітнім середовищем. Міністерство розглядало виключно захисні споруди як безпечні освітні середовища. Водночас проводилися навчання на Київщині, на заході України, в найпростіших укриттях. Є школи, де взагалі найпростіших укриттів немає, я маю на увазі захід України. Ми з цим питанням так само зверталися, що необхідно врегулювати, залежно від наближеності до зони бойових дій.
І моє було питання до міністра, до всього міністерства освіти та науки, що вони вважають безпечним освітнім середовищем на території Харківської області? Чи можемо ми використовувати найпростіші укриття, тим паче, що новий Кодекс цивільного захисту, який було прийнято, апріорі де-юре не розглядає іншого безпечного середовища для учасників освітнього процесу, аніж захисна споруда. А це норма закону. Ми нікуди від цього вже відступити не можемо. Тому Міністерством освіти та науки було розроблено нормативну базу, було класифіковано області, де ми можемо навчати дітей у захисних спорудах, а де можемо навчати й в найпростіших укриттях.
Харківська область потрапляє у ту категорію областей, де можна навчати дітей виключно у захисних спорудах. Тому за цим планом ми рухаємося та маємо максимально розбудовувати захисні споруди.
Якщо не буде онлайн-навчання, чим це загрожує освітньому процесу?
Втрат буде декілька. Ми учнів не втратимо, вони будуть навчатися в інших навчальних закладах. Ми втратимо вчителів, а це сотні людей, яких ми маємо звільнити. І школи, які просто перестануть існувати, тому що там не буде контингенту.
В яких школах Харківської області діти зможуть навчатися офлайн?
У наших планах — відкрити офлайн-навчання у 43 навчальних закладах. Це не означає, що вони усі будуть готові 1 вересня. Частина — так, (буде готова — ред.) 1 вересня, частина пізніше, у ході завершення будівельних робіт. Деякі навіть з 1 січня.
Офлайн-навчання ми будемо відкривати лише у захисних спорудах, які відповідають усім Державним будівельним нормам України.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube