Директор харківського медичного центру "Гіппократ" Роман Марабян повернувся до роботи після служби в Силах оборони. На фронт Марабян пішов на другий день повномасштабного вторгнення, два роки служив бойовим медиком та евакуював поранених з позицій, а нині знову допомагає тяжкохворим дітям.
У центрі "Гіпократ" надають паліативну допомогу тяжкохворим дітям, а також тим, хто має ускладнення з розвитком. Коли на початку повномасштабного вторгнення керівник центру Роман Марабян пішов на фронт, працівники центру залишилися з пацієнтами та облаштували укриття.
У березні 2022 року "Гіппократ" призупинив роботу і частину пацієнтів евакуювали до Німеччини. Восени того ж року, після контрнаступу українських сил на Харківщині, центр частково відновив роботу у Харкові.
Весь цей час на фронті його директор Роман Марабян служив медиком.
У червні 2024 року чоловік залишив армію через вік і повернувся на роботу
"Для мене особисто сильно нічого не змінилося. Я був на дитячому фронті багато років, потім я пішов на дорослий фронт, зараз я знову повернувся на дитячий фронт. Для мене питання повернення на роботу — це як дихати. Я розумів: якщо виживу, я повернуся", — каже Марабян.
У планах директора — розвивати центр та адаптовувати роботу в умовах війни
Ми прифронтове місто, ми прифронтова область, тому незалежно від того, як події будуть розвиватися на фронті, ми повинні готуватися до післявоєнного життя або навіть до воєнного латентного життя, яке буде переходити в гарячу й холодну фазу, жити поруч із ворогом.
Нині центр шукає кошти на облаштування бомбосховища. Ще одне укриття планують зробити у дворі, щоб діти у випадку повітряної тривоги швидко діставалися безпечного місця.
"Тут мають бути душова, туалет, нормальна вентиляція, тут мають бути два виходи, тому зараз зусилля направлені на пошук коштів, щоб ми могли облаштувати наше бомбосховище до всіх вимог", — розповів про плани директор "Гіппократу".
Є така мрія, зробити все правильно, безпечно, для наших пацієнтів, батьків, для нашого персоналу. У філософії цивілізованої людини і цивілізованої країни, ми всі рівні в тому, щоб ми мали підтримку від нашої держави і від нашої громади. Війна ще раз показала, що криза — це можливість не лише щось втратити, а й подивитися на себе, на країну, на свій шлях. Щоб ми, відбудовуючи, бачили країну, де будуть мати доступ всі до якісних послуг. Це стосується і дітей, це стосується і дорослих.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube