Міський термометр у Харкові полагодили після того, як він перестав показувати температуру 18 липня. Ремонт зайняв менш як добу.
Електронні плати для ремонту градусника та годинника під ним взяли у борг, розповів Суспільне Харків директор "Міськсвітла" Олексій Куян.
"Дві плати у нас вийшли зі строю. Добре, що у Харкові ми знайшли організацію, яка їх монтувала у 2010 році. Плати були у них в наявності. Це роботи на висоті, працювали четверо людей. Окрім них дистанційно працював черговий інженер – він перевіряв налаштування при включенні. Плати ми взяли в борг, зараз будуть рахувати, скільки вони коштують, тому що вони були виготовлені у 2010 році", — розказав Куян.
Я працюю вже понад 23 роки і я ще пам’ятаю старий градусник з люмінесцентними лампами. От його було дуже важко обслуговувати — лампи треба було замінювати як мінімум раз на місяць. А цей ми як встановили у 2010 році, то, грубо кажучи, 10 років він відпрацював без нарікань. Були незначні збої по годиннику, а сам термометр працював. А коли вийшов строк експлуатації, на сонці все починає пересихати, проводи стають дерев’яними й перегорають, а пластик лопається через спеку. У кожного елемента є строк своєї служби.

Градусник чистять двічі на місяць, каже директор підприємства: "Там дуже сучасне обладнання, все на світлодіодах, він дуже енергоощадний. Якщо потужність старого термометра була близько 15 кіловатів, то у цього – до 3 кіловат".
До понеділка, 22 липня, градусник працюватиме у тестовому режимі, каже начальник виробничо-технічного відділу "Міськсвітла" Михайло Татьков.
"Якщо після цього обладнання не вийде з ладу, його перемикнуть на постійну роботу. Подивимось, як буде працювати шкала, чи актуальна буде температура і як в цілому буде працювати годинник. Працювали чотири електромонтери, був залучений один спецавтомобіль", — говорить Татьков.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube