Підготовка до зими: Харків отримав та встановив вже понад 20 когенераційних установок

Підготовка до зими: Харків отримав та встановив вже понад 20 когенераційних установок

когенераційна установка
Когенераційна установка. Getty Images

21 когенераційну установу встановили у Харкові у рамках підготовки до нового опалювального сезону, ще сім — у Чугуєві та Лозовій.

Про це 17 липня під час засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва Харківської області повідомив керівник ОВА Олег Синєгубов.

За його даними, потреба Харкова — 95 установок: 85 необхідні для теплових мереж, ще 10 — для "Харківводоканалу". Також, зазначив Синєгубов, загалом регіон потребує 133 когенераційних установок та 75 модульних газових котелень.

Таких установок ми маємо отримувати якомога більше. Чугуїв, сподіваюся, до початку опалювального сезону буде повністю забезпечений когенерацією. Харків вже отримав понад 20 установок, але мова йде про сотню, які ще потрібно придбати та встановити.

За даними обладміністрації, з першого дня повномасштабної збройної агресії РФ на території Харківської області було пошкоджено понад 700 об’єктів електропостачання та понад 8 тис. км електромереж.

Зруйнована ТЕЦ-5 у Харкові
Наслідки ракетних ударів РФ по ТЕЦ-5 у Харкові, квітень 2024 року. Суспільне Харків/Валерія Ємець

"Ми маємо по максимуму відновити все, що було втрачено. думати щодо децентралізації, це наше майбутнє. Це ті установки, які отримали Харків та область за різними програмами, оскільки ми маємо забезпечити власною генерацією електроенергії", — сказав Синєгубов.

Синєгубов зазначив, що в рамках підготовки до опалювального сезону для Харкова та області уряд виділив 2 млрд гривень.

"За результатами Берлінської конференції нам вдалося залучити грант від Світового банку. Тим самим ми в Харківську область направляємо 47 мільйонів доларів для закупівлі необхідного обладнання, встановлення його на об’єктах теплових мереж з метою забезпечення міста електроенергією, тепловою генерацією. Крім того, сьогодні ми продовжили зі Світовим банком дію угоди про розвиток муніципальної інфраструктури, що також дасть можливість підтримувати “Харківводоканал” – підприємство, яке забезпечує багатомільйонне населення питним водопостачанням. Це дуже важливо, в тому числі у питаннях енергетичної та санітарної безпеки для всієї Харківської області", — сказав виконувач обов’язків Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василь Шкураков.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок