"Пересувалися на мотоблоці, знайденому у місцевих": на чому воює армія РФ у Харківській області

"Пересувалися на мотоблоці, знайденому у місцевих": на чому воює армія РФ у Харківській області

Під час штурмів на півночі Харківщини армія РФ використовує як бронетехніку, так і "легкий" транспорт — багі, квадроцикли та сільськогосподарську техніку.

Про це 8 липня в етері "Суспільне. Студія" розповів начальник штабу батальйону оперативного призначення 13 бригади Нацгвардії "Хартія" на позивний "Фараон".

"За останній тиждень росіяни проводили штурмові дії підрозділами до десяти військових без підтримки техніки. Застосовують вони тільки легкі багі, квадроцикли, мотоцикли. Навіть помітили, як вони пересувалися на мотоблоці, який вони знайшли у місцевих жителів", — говорить військовий на позивний "Фараон".

З його слів, за останню добу бійці "Хартії" зупинили спробу просування росіян у напрямку Липців.

Яку техніку застосовують росіяни на Харківщині

Також 8 липня в етері "Суспільне. Студія" заступник командира батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92 окремої штурмової бригади Олесь Маляревич повідомив, що у напрямку Глибокого та Липців росіянам складно використовувати важку техніку.

"Піхота без прикриття танками — приречена. Але вони намагаються знайти якийсь баланс. За останню добу декілька одиниць російської техніки спалили, зокрема підбили один танк", — каже Олесь Маляревич.

За його словами, на півночі Харківщини військові РФ пересуваються на бойових танках Т-72 "Урал"Т-72 "Урал" — основний бойовий танк другого покоління, розроблений в СРСР. Прийнятий на озброєння радянської армії у 1973 році. За 30 років виробництва виконано 14 основних модифікацій, БРДМ-2Бойова розвідувально-дозорна машина БРДМ-2 — основна бойова броньована машина розвідувальних військ радянського виробництва. Колісна, броньована, плаваюча, озброєна 14,5-мм великокаліберним кулеметом КПВТ, спареним 7,62-мм кулеметом ПКТ у баштовій установці, а також кращих моделях БМПБойова машина піхоти — узагальнена назва бойової техніки, бойова броньована гусенична машина, що перебуває на озброєнні механізованих підрозділів сухопутних військ та призначена для транспортування особового складу до місця виконання поставленого бойового завдання, підвищення його мобільності.

"Вони всі оснащені РЕБ-системами, антидронами. Всі ці засоби захищені, тобто дронами по них влучити дуже важко. Ми вживаємо деякі заходи й все ж таки це обходимо. Так звані "сітки" й "мангали" теж зустрічаємо, але це — рідкісне явище. Здебільшого, коли треба проломити якийсь напрямок, то вони пускають таку техніку вперед. Але таким багато не повоюєш, бо воно немобільне й неманевровне", — пояснює заступник командира батальйону ударних БпАК "Ахіллес".

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок