Влітку люди не поспішають замовляти дрова для опалення, говорить головний інженер філії "Жовтневе лісове господарство" Дмитро Діденко. Проте, за його словами, попит на дрова є у дев’яти з десяти лісництвах філії. Лише у прикордонному Золочівському в червні продали удвічі менше дров.
З чим це пов’язано та чи росте попит на дрова — матеріал Суспільне Харків.
Скільки коштують дрова на Харківщині
Ціни у Жовтневому лісгоспі лишилися на торішньому рівні, лише у Водолазькому лісництві хвойні та м’яколистяні породи подешевшали на третину — тепер вони коштують 624 гривні за кубометр, зазначає помічник лісничого Владислав Двигун.
"Людина, яка написала заяву на придбання дров, отримує наряд-акт. По цьому наряду йде оплачувати або в термінал будь-якого банку, який вона бажає, якого є картка, або реквізити", — додає Двигун.

Заготівля дров триває весь рік, говорить помічник лісничого. За його словами, покупець може придбати до 15 кубометрів дров на рік, а робити це краще влітку — тоді немає черг і за хорошої погоди дрова легше вивезти з лісу.
"Комусь потрібні більш сирі дрова, комусь потрібні більш сухостійні дрова або сухі повністю. Тобто все залежить від населення, від їхніх забаганок. Або люди приходять в лісництва, або замовляють через сайт", — каже Двигун.

Мешканець Нової Водолаги Максим Балера десятий рік поспіль купує деревину для опалення у місцевому лісництві.

"Я буду завантажувати самостійно, людей не наймав. Я придбав чотири складометри дров для опалення приватного будинку. Тверді породи. Мені не принципово: дуб, ясен", — говорить Балера.

Як війна вплинула на попит дров у Харківській області
Десяту частину клієнтів Водолазького лісництва на заході Харківщини складають внутрішньо переміщені особи, говорить помічник лісничого Владислав Двигун.
"Близько 90% — це місцеві мешканці, 10% — переселенці, люди, які були з міста Харкова, з інших місць, де вдома топили газом. Зараз вони звертаються до лісництва", — каже Двигун.
У червні у Нововодолазькій громаді продали півтисячі кубометрів дров, говорить головний інженер філії "Жовтневе лісове господарство" Дмитро Діденко. За його словами, це на 15% більше, ніж торік.

"Трохи є збільшення у зв'язку з тим, що багато людей переселились із зон бойових дій і вони переселяються у приватні будинки за межами міста, тому є попит, збільшується попит на дрова для населення", — додає головний інженер.
Така ж ситуація у дев’яти лісництвах Жовтневого лісгоспу, каже Діденко. За його словами, виняток — Золочівське лісництво: воно продало вдвічі менше деревини — це пов’язано з бойовими діями на території громади.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube