Височанська громада під Харковом переходить на альтернативне опалення

Височанська громада під Харковом переходить на альтернативне опалення

У Височанській громаді під Харковом планують до початку зими забезпечити майже всі соціальні заклади альтернативним опаленням.

Про це Суспільне Харків розповів місцевий селищний голова Олександр Мороз.

Він пояснює: так готуються до можливих перебоїв з електрикою та газом через російські удари. Встановлювати дров’яні й пелетні котельні в школах і медзакладах громади почали до повномасштабного вторгнення.

Котельня у Височанській громаді
У Височанській громаді під Харковом планують до початку зими забезпечити майже всі соціальні заклади альтернативним опаленням, липень 2024 року. Суспільне Харків/Дмитро Гребінник

У Покотилівці під Харковом комунальники перед початком зимового сезону монтують нову пелетну котельню. Це обладнання селищна рада придбала за майже 2,5 мільйони гривень для опалення триповерхового ліцею. Вона замінить зношену пелетну котельню, а перехід на змішане пелетно-газове опалення відклали до мирних часів, говорить заступник селищного голови Олег Тройно.

"Ми вирішили так, що газову зможемо й після війни вже побудувати, тим більше, що старе приміщення газової котельні є. А пелетна автономно працюватиме, тобто на підвозі пелетів. Тому вирішили, що з твердопаливною буде на даний час, у період війни, добре", — пояснив посадовець.

Височанська громада переходить на альтернативне опалення
У Височанській громаді під Харковом планують до початку зими забезпечити майже всі соціальні заклади альтернативним опаленням, липень 2024 року. Суспільне Харків/Дмитро Гребінник

У 2022 році у ліцеї вибило вікна — через російський ракетний удар поряд, тепер там триває ремонт. У приміщенні під нову котельню замінили й систему опалення.

"Сподіваємося, що все ж таки війна закінчиться, і дітки прийдуть на заняття. Тому ми готуємося. Ми ж не можемо покинути школу, все одно будемо трішки опалювати", — говорить Олег Тройно.

Пошкоджений під час ударів РФ ліцей у Височанській громаді під Харковом, липень 2024 року
Пошкоджений під час ударів РФ ліцей у Височанській громаді під Харковом, липень 2024 року. Суспільне Харків/Дмитро Гребінник

Встановлювати твердопаливні котли в соціальних закладах Височанської громади почали до повномасштабної війни, цю роботу продовжують, каже селищний голова Олександр Мороз.

"Ситуація така складається, що ракетні удари тривають, ми не розуміємо коли… Завтра газ переб’ють чи електроенергію. У нас на кожному об’єкті є генератор, запас паливно-мастильних матеріалів і дрова", — говорить селищний голова.

Дров'яний котел
Височанська громада переходить на альтернативні способи опалення, липень 2024 року. Суспільне Харків/Дмитро Гребінник

Дров’яний котел відпрацював дві зими в дитсадку в селищі Високому — під час опалювального сезону тут діє пункт обігріву, каже заступник селищного голови.

"У період, коли початок опалювального сезону, особливо початок, коли тендери щодо газу ще не пройшли, коли завершуються пусконалагоджувальні роботи на газовому обладнанні, ми можемо сміливо запустити дров’яну котельню, і ті, хто будуть у приміщенні, комфортно себе почуватимуть", — каже Олег Тройно.

За словами селищного голови Мороза, твердопаливні котли до зими поставлять в усіх соціальних закладах громади, крім трьох. Там роботи запланували на наступний рік.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок