У Харкові створюють перший в Україні департамент інклюзивної доступності

У Харкові створюють перший в Україні департамент інклюзивної доступності

Депутати Харківської міськради на позачерговій сесії 2 липня підтримали створення департаменту інклюзивної доступності та безбар'єрного середовища.

Харків став першим містом в Україні, яке створює департамент інклюзивної доступності та безбар’єрного середовища, зазначив міський голова Ігор Терехов.

Йдеться навіть не стільки про певні технічні недоліки, скільки про необхідність починати формувати зовсім іншу міську філософію: зі створенням таких умов, за яких кожний, хто живе у Харкові, незалежно від віку, статі чи стану здоровʼя, зможе бути вільним у доступі до будь-якого сервісу чи громадських місць.

За його словами, архітектурні та інфраструктурні проєкти будуть реалізовуватися з урахуванням інклюзивних міркувань.

Департамент має забезпечити безперешкодне середовище для всіх груп населення у різних сферах, зокрема, транспорту, будівництва, благоустрою, соціальної інфраструктури, повідомили в Харківській міській раді.

"Між іншим, будемо чесними, забезпечити рівний доступ до участі у суспільному житті — це наш прямий обовʼязок, зокрема, і перед учасниками та ветеранами бойових дій, які прямо зараз жертвують собою заради нас і нашої країни", — додав Терехов.

Департамент інклюзивної доступності та безбар'єрного середовища має комфортно облаштувати міський простір для всіх категорій населення, незалежно від їхніх фізичних можливостей, зазначали у міськраді.

Зокрема, йдеться не тільки про пандуси та шрифти Брайля, а також про працевлаштування людей старшого віку, сказав заступник директора департаменту соціальної політики Юрій Шпарага.

"Щоб здолати цей бар’єр, імовірно, необхідно затвердити програму перекваліфікації цих людей, допомогти їм реалізувати себе. Якщо ми хочемо приєднатися до світової спільноти, то повинні забезпечити повноцінне життя та захист прав усіх громадян", — зауважив Шпарага.

За його словами, Україна ратифікувала низку міжнародних документів в інклюзивній галузі, які були введені в дію указами Президента чи постановами уряду. Однак на місцевому рівні не діяла жодна структура, яка б контролювала виконання взятих державою зобов’язань.

Місцеві програми планують розробити після проведення повного аудиту цієї галузі у Харкові.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок