27 червня з вокзалу у Харкові до Закарпатської області виїхав евакуаційний вагон з переселенцями. Здебільшого це люди, які евакуювалися з прифронтових громад.
Про це Суспільне Харків розказав керівник відділу евакуації Координаційного гумцентра Олег Іванов.
"Люди зареєструвалися на евакуаційний потяг, щоб виїхати у більш безпечний регіон. Ці люди з різних територій Харківської області, у тому числі з Вовчанської, Липецької громад. Вони зголосилися виїхати до Закарпатської області. Там буде забезпечене поселення за бажанням, або вони можуть просто виїхати без поселення, якщо знайшли житло", — сказав Іванов.
Серед 17 переселенців, які виїжджають 27 червня — Анастасія Рогачова. Жінка разом з рідними евакуювалася з Вовчанської громади.
"Позавчора бахнуло так, що довелося на підлогу лягати. Обсипався тиньк. Тітка злякалася — у неї двоє дітей. Поки що тут нехай трішки затихне, потім — назад. А так думаємо, що, може, роботу знайдемо там, куди їдемо. І для дітей там же і садки, і школи є", — каже Анастасія.
Харків'янка Олена виїжджає із сином, який має синдром Дауна. Вони вперше залишають місто за час повномасштабного вторгнення Росії.
"Ми дуже любимо Харків, ми переживаємо, але, знаєте, у мене вік, мені вже важко самій все це… У мене там рідня десь, в Івано-Франківській області. Я ще маленькою там колись була, мене батько брав туди. Мені дуже хотілося туди поїхати, і, може, зустрінуся з ріднею. Таке далеке сподівання", — каже Олена.
За словами Олега Іванова, минулого тижня залізницею виїхали 14 людей. Він каже, що евакуйованим нададуть безплатне проживання до кінця війни: "Там схожі гуртожитки, людей чекає супровід та соціалізація".
Найважливіше — щоб у людей була можливість за бажання виїхати, бо у них може не бути коштів, не бути ресурсів, щоб виїхати в інший регіон. Наразі потреби масово розвантажувати гуртожитки у Харкові та області немає.
Якщо будуть охочі, залізничники щотижня надаватимуть вагони для евакуації, розповів директор облдепартаменту цивільного захисту Іван Сокол.
"Люди не виявляють великого бажання евакуюватися. Кожен з евакуйованих посадив город і намагається якнайшвидше повернутися додому, щоб прополоти або вже збирати урожай", — каже Сокол.
Від початку активних дій РФ на півночі Харківщини з населених пунктів евакуйовано 11 996 людей, з них 928 дітей та 278 маломобільних, кажуть у ДСНС Харківщини.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube