Кишкові палички у водоймах Харкова та Безлюдівки: що показали додаткові дослідження

Кишкові палички у водоймах Харкова та Безлюдівки: що показали додаткові дослідження

Журавлівський гідропарк у Харкові
Журавлівський гідропарк у Харкові. Олена Клименко/Суспільне Харків

У п'яти водоймах у межах Харкова та на водоймі на Безлюдівці виявили перевищення вмісту у воді лактозопозитивних кишкових паличок. Додаткові дослідження показали, що патогенних мікроорганізмів у воді немає.

Про це Українському Радіо Харкова розказала керівниця обласного центру контролю та профілактики хвороб Любов Махота.

"При виявленні понаднормативного вмісту у воді водойм лактозопозитивних кишкових паличок слід проводити додаткові лабораторні дослідження уже на вміст патогенних бактерій. Патогенні мікроорганізми не були виявлені, але сама наявність понаднормативного вмісту водій водойм лактозопозитивних кишкових паличок насторожує. Тобто вона говорить про можливе патогенне забруднення мікроорганізмами цього водоймища", — пояснила Любов Махота.

Майже кожен рік вміст лактозопозитивних паличок перевищує норму, але ж патогенні мікроорганізми після додаткових досліджень не виявлялися. Тобто чогось такого нового чи стрибка якогось в результатах досліджень не відчувається.
Журавлівський гідропарк у Харкові
Журавлівський гідропарк у Харкові. Олена Клименко/Суспільне Харків

За її словами, Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб стежить за якістю води з травня.

"Ми дослідили 60 проб води на відповідність гігієнічним нормативам: 30% досліджених проб не відповідали нормативним показникам за мікробіологією. Це було виявлено на шести місцях відпочинку в місті Харкові: Олексіївський лугопарк, гідропарк "Удянський", Журавлівський гідропарк та Безлюдівське, Основ'янське та Петренківське водоймище", — говорить керівниця облцентру.

Вона нагадала, що офіційно на Харківщині у 2024 році не працює жодне місце відпочинку у води. З міркувань безпеки відвідувати пляжі офіційно заборонено.

"За нашими даними, дійсно на 20 червня офіційний статус пляж не отримало жодне місце відпочинку на водних об'єктах на всій території Харківської області. 24 травня обласна комісія, 6 червня міська, також ці рішення підтримали місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і в районах Харківської області. Тобто введена заборона використання населенням місць масового відпочинку на водних об'єктах. Основна причина — безпекова ситуація", — говорить Любов Махота.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок