На Харківщині відкриті 33 кримінальні провадження про вивезення 743 дітей за межі України

На Харківщині відкриті 33 кримінальні провадження про вивезення 743 дітей за межі України

Ексклюзивно

П'ять кримінальних проваджень про вивезення дітей за межі України перебуває в процесуальному керівництві Харківської облпрокуратури, ще 28 — в процесуальному керівництві Офісу генпрокурора.

Про це Суспільне Харків повідомила представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Харківській області Оксана Червякова.

За даними облуправління поліції, які повідомила Червякова, загальна кількість переміщених або депортованих українських дітей з тимчасово окупованих територій Харківської області до РФ та тимчасово окупованої АР Крим складає 574, серед яких:

  • 93 дитини перебувають в РФ та ТОТ;
  • 243 дитини повернуті в Україну;
  • 216 дітей — місцеперебування встановлюється;
  • 22 дитини перебувають в країнах Європи.

"Дані прокуратури та поліції відрізняються через те, що прокуратура здійснює процесуальне керівництво як щодо справ, які перебувають у поліції, так і щодо тих, які перебувають в СБУ. Прокуратура здійснює процесуальне керівництво над всіма слідчими органами, тому цифра у них може бути більшою", — розповіла Червякова.

За даними Національної сервісної служби, зафіксували близько 19 тисяч депортованих або примусово переміщених українських дітей, зазначила Червякова 14 червня на форумі "Війна та права людина" у Харкові.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок