Харків'янин заробив 300 тисяч гривень, обіцяючи допомогти ухилитися від мобілізації — прокуратура

Харків'янин заробив 300 тисяч гривень, обіцяючи допомогти ухилитися від мобілізації — прокуратура

Колишній військовий з Харківщини, за даними облпрокуратури, заробив близько 300 тисяч гривень, пропонуючи допомогу охочим ухилитися від мобілізації.

Про це 13 червня повідомила пресслужба обласної прокуратури.

За даними пресслужби, підозрюваний — колишній військовослужбовець, у 2019 році зарахований до військово-оперативного резерву.

"Харків’янин розробив схему незаконного збагачення. Починаючи із січня 2024 року, за грошову винагороду пропонував військовозобов’язаним чоловікам призовного віку ухилитися від проходження служби нібито на законних підставах", — повідомили правоохоронці.

Підозрюваний видавав себе за представника керівного складу медичної установи й допомагав "клієнтам" отримати висновок про непридатність до проходження служби за станом здоров’я, йдеться у повідомленні.

Чоловік хизувався своїми зв’язками та обіцяв вплинути на лікарів військової комісії для видачі відповідної довідки.

За даними прокуратури, переважна більшість чоловіків розраховувались за "послугу" безготівково, переказуючи гроші на картку підозрюваного.

Прокурори задокументували дев’ять епізодів, до яких може бути причетний підозрюваний.

У такий спосіб чоловік заробив близько 300 тисяч гривень. Встановлюється повне коло причетних, у тому числі "клієнтів" підозрюваного.

Колишньому військовому загрожує штраф у розмірі до 5500 неоподаткованих мінімумів або позбавлення волі від двох до п'яти років.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок