Ситуація у Куп'янському районі: "По евакуації у нас йде цифра "0". Городня пора почалась"

Ситуація у Куп'янському районі: "По евакуації у нас йде цифра "0". Городня пора почалась"

Куп'янськ
Центральна площа Куп'янська. 8 вересня 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

За останні кілька тижнів з Куп'янського району Харківщини, що перебуває під обстрілами російських військ, перестали евакуюватися люди.

Про це в етері Суспільного 6 червня розказав керівник Куп'янської РВА Андрій Канашевич.

"Можна сказати, що за останні декілька тижнів ситуація не змінюється — по евакуації у нас йде цифра "0". Ми досягли 3,5 тис. по Куп’янську та 6,5 тис. мешканців по лівому берегу річки Оскіл й наближених до лінії фронту населених пунктів. Ця цифра залишається сталою, тобто, люди їздять туди-сюди, повертаються. Городня пора почалась. Деякі — повертаються до зруйнованих будинків, але працюють на городах. Здебільшого ці люди відпрацювали та їдуть. Їдуть туди, де є умови: світло, газ, вода", — говорить Канашевич.

Ті, хто повертаються й живуть в таких умовах — їх не так багато. Здебільшого, це люди з Петропавлівської громади, з населених пунктів Кучерівки та Петропавлівки, де у нас залишилися люди на всю Петропавлівську громаду. Там буквально 200 людей проживають постійно, а ще 200 — їздять з Куп’янська, з правого берега річки Оскіл для того, щоб працювати на своїх ділянках.
Ситуація у Куп'янському районі: "По евакуації у нас йде цифра “0”. Городня пора почалась"
Евакуація дітей з Куп'янської громади. Квітень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Ситуація в Куп’янському районні суттєво не змінилася за останні дні, говорить керівник Куп'янської РВА.

Є певне напруження в районі Синьківки, Іванівки та Берестового. Берестове трохи вирівнялася ситуація за інформацією від військових. Іванівка й Синьківка перебувають під постійними штурмовими діями. За тією інформацією, яку ми маємо, розуміємо, що ситуація залишається важкою, проте, контрольованою. Тримаємо оборону і всі перебувають на своїх позиціях.

Андрій Канашевич каже, що російські війська продовжують намагатися знищити переправи на Куп'янщині.

"Є певні проблеми у нас по сполученню, по двох берегах річки Оскіл, тому що ворог постійно намагається нищити переправи, які є і які з'єднують частини Куп'янської громади. Попри це працюємо, займаємося тим, щоб забезпечувати гуманітарно населення, підтримувати функціонування критичної інфраструктури. Все намагаємося тримати в робочому режимі, й звичайно, спостерігаємо, яка ситуація на лінії фронту", — говорить очільник РВА.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок