"Становить деякі незручності": суд дозволив зняти електронний браслет підозрюваному у підкупі НАБУ

"Становить деякі незручності": суд дозволив зняти електронний браслет підозрюваному у підкупі НАБУ

"Становить деякі незручності": суд дозволив зняти електронний браслет підозрюваному у підкупі НАБУ
. НАБУ

Вищий антикорупційний суд пом'якшив покладені обов'язки на директора ДП "Гутянський лісгосп" Віктора Сису, підозрюваного у підкупі детектива НАБУ.

Про це стало відомо з ухвали суду від 27 грудня, опублікованої у Єдиному реєстрі судових рішень 2 січня.

2 листопада 2019 року суд обрав Сисі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у сумі 4,9 мільйонів гривень і поклав на підозрюваного обов'язки: не виїжджати з населеного пункту проживання (за виключенням виїзду на роботу) без дозволу слідчого; повідомляти детективу, прокурору про зміну місця проживання; утримуватися від спілкування зі свідками; здати паспорти для виїзду за кордон; носити електронний засіб контролю.

Підозрюваний вніс заставу і вийшов з ізолятора.

"Становить деякі незручності": суд дозволив зняти електронний браслет з підозрюваного у підкупі НАБУ
Фото НАБУ. undefined

"Становить деякі незручності": суд дозволив зняти електронний браслет з підозрюваного у підкупі НАБУ
Віктор Сиса під час обрання запобіжного заходу у листопаді 2019 року. Джерело фото: facebook.com/olejmaa. . undefined

Строк дії застави та обов'язків cпливали 28 грудня, тому за день до цього суд розглядав клопотання прокурора про їх продовження.

Захист заперечував проти обов'язку не відлучатися із пункту проживання без дозволу детектива, прокурора (за виключенням виїзду до місця роботи) та носити електронний засіб контролю.

За словами адвокатів, підзахисному незручно постійно отримувати дозволи у слідчого чи прокурора.

"Пояснили, що з дня обрання до підозрюваного запобіжного заходу, ОСОБА_1 беззаперечно виконуються покладені на нього обов'язки, він з'являється на кожні судові засідання, виклики слідчого та прокурора. Не чинить жодних дій, спрямованих на спотворення обставин провадження. Також додали, що ОСОБА_1 проходить лікування в кардіологічному відділенні Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради "Обласна клінічна лікарня", у зв'язку з чим потребує періодичного відвідування вказаного медичного закладу, а необхідність кожного разу отримувати дозвіл детектива становить деякі незручності через значну відстань між місцем проживання підозрюваного та місцем проведення досудового розслідування", — йдеться в ухвалі.

Сам підозрюваний розповів, що через засіб контролю у нього на нозі почалося "захворювання шкіри..., що ускладнює діагностику захворювання та ефективне лікування".

Прокурор не повідомив, що підозрюваний порушував обов'язки, визначив суддя Сергій Мойсак і скасував обов'язок носити електронний браслет:

"...враховуючи те, що підозрюваний потребує відвідування медичних установ, розташованих поза межами його проживання та місця роботи, вважаю, що слід відмовити у продовженні дії обов'язку, яким останнього зобов'язано носити електронний засіб контролю".

Інші обов'язки залишилися без змін.

Строк дії ухвали — до 31 січня 2020 року включно.

Як відомо:

  • Директора ДП "Гутянський лісгосп" Віктор Сису затримали 30 жовтня за підозрою у спробі дати хабар у сумі близько 100 тисяч доларів детективу НАБУ. 
  • "Неправомірна матеріальна вигода була підставою для закриття кримінального провадження за фактами розтрати майна державного підприємства, а також реалізації лісоматеріалів за заниженими цінами суб’єктам господарювання, які підконтрольні цій особі", — прокоментував після затримання директор Харківського територіального управління НАБУ Юрій Кравченко.
  • За версією захисту, дії НАБУ були провокацією.
На початок