Пошкоджено близько десяти будинків: як у Черкаській Лозовій на Харківщині усувають наслідки ракетних ударів

Пошкоджено близько десяти будинків: як у Черкаській Лозовій на Харківщині усувають наслідки ракетних ударів

Пляж у Черкаській Лозовій, куди влучили "Іскандери"
Пляж у Черкаській Лозовій, по якому РФ вдарила "Іскандерами". Суспільне Харків/Валерія Ємець

Близько десяти приватних будинків та база відпочинку пошкоджені під час подвійного удару росіян "Іскандерами" по Черкаській Лозовій на Харківщині 19 травня.

Про це Суспільне Харків розповів очільник Малоданилівської громади Олександр Гололобов.

За його словами, до мешканців навколишніх будинків з будматеріалами працівники приїжджали ще 19 травня, у день влучання.

"Ми у день влучання приїхали, щоб забивати будинки. Проте був повторний пуск у наш бік, тому ми цю роботу зупинили. Сьогодні (20 травня — ред.) почали роботи вже у чотирьох будинках, які розташовані поблизу, зокрема, забили вікна", розповів Гололобов.

Жителі деяких вулиць ще тільки реєструються через систему "Дія". Звернення від них опрацюють пізніше.

Попередні дані про кількість пошкоджених будинків із часом можуть змінитися, зазначив очільник громади.

"Як правило, люди після вибухів тікають, поки в них проходять емоції, а вже потім приїжджають і подають заявки. Навіть якщо пройде місяць і вони звернуться з наявними фактами руйнувань, ми зможемо їм допомагати і компенсувати витрати на ремонт", додав Гололобов.

За словами очільника громади, на самій базі відпочинку комісія, яка обраховує збитки, ще не працювала.

Як у Черкаській Лозовій на Харківщині усувають наслідки ракетних ударів
Пляж у Черкаській Лозовій, по якому РФ вдарила "Іскандерами" 19 травня. Суспільне Харків/Валерія Ємець

"Коли буде звернення власника, будемо висилати комісію, яка проводитиме інвентаризацію майна. Наразі державна програма підтримки підприємців ще не працює, тому єдина допомога, яку ми можемо поки що надати — це допомогти розібрати та вивезти сміття", — зазначив посадовець.

Підприємець може звернутися до оцінювальної компанії, яка обраховує збитки від руйнування ракетою, та подати позов на РФ, щоб компенсувати ці збитки.

Перший вибух застав його вдома, розповів очільник громади.

"У мене затряслися шибки. Я живу за п'ять кілометрів від місця влучання. Коли стався другий, вже був у дорозі, їхав на місце вибуху. Було досить-таки гучно. Між першим та другим влучанням я зателефонував керівнику цього підприємства, він сказав: «Так, це у мене». Він максимально швидко прибув, щоб допомагати людям і потрапив під другий вибух", розповів Гололобов.

Його син працював там, його поранила і перша, і друга ракета.

Як у Черкаській Лозовій на Харківщині усувають наслідки ракетних ударів
Пляж у Черкаській Лозовій, по якому РФ вдарила "Іскандерами" 19 травня. Суспільне Харків/Валерія Ємець

За словами Гололобова, за минулий тиждень це не єдине влучання по громаді.

"Логіки в діях росіян немає. Мабуть, це питання залякування населення, щоб вони тікали. Проте масового відтоку людей немає. З Малої Данилівки деякі сім'ї з дітьми виїхали ще 10 квітня, коли там було влучання, але дехто з них уже повернувся. Якщо люди і виїжджають, то недалеко", — говорить очільник громади.

Кількість загиблих внаслідок обстрілу Черкаської Лозової станом на 20 травня збільшилася до семи. Поранень 19 травня зазнали 28 людей, серед яких 8-річна дитина, фельдшер та поліцейські. Четверо з поранених — у край тяжкому стані, ще четверо — у тяжкому, сказав Суспільному керівник медзакладу Руслан Врагов.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок