Кучер розповів про порушення в харківському Центрі екстреної допомоги. Забашта спростовує

Кучер розповів про порушення в харківському Центрі екстреної допомоги. Забашта спростовує

Кучер розповів про порушення в харківському Центрі екстреної допомоги. Забашта спростовує
. Суспільне Харків

Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер заявив про грубі порушення в роботі Центру екстреної медичної допомоги за результатами аудиту підприємства. Директор Центру Віктор Забашта каже, що аудиту на підприємстві не було, а питанням законності дій голови ОДА займаються юристи.

Про результати перевірки комунального підприємства, яке надає екстрену медичну допомогу в регіоні, Кучер написав на Facebook 26 жовтня:

  • незастосування процедури публічної закупівлі (на суму близько 1,5 млн грн);
  • штучне завищення вартості закуплених товарів (на суму 93,5 тис. грн);
  • недовикористання коштів (на суму близько 620 тис. грн);
  • використання будівель підприємства для приватних потреб (приватні мийки автомобілів, приватний кабінет лікаря);
  • значна недостатність бригад швидкої та тенденція їх подальшого зменшення.

Наприкінці списку Кучера зазначається, що за весь час перевірки членів аудиторської групи на підприємство не допустили.

"За весь період аудиту не було надано жодних документів та інформації, що свідчить про відсутність на підприємстві належної системи обліку та зберігання документів, а також жодного разу членів аудиторської групи не було допущено до виконання своїх обов'язків (а це щонайменше 22 виїзди). А, значить, є, що приховувати", — написав Кучер і нагадав, що наполягає на звільненні керівника КП.

Директор Центру екстреної допомоги Віктор Забашта сказав Суспільному, що жодного аудиту на підприємстві не було. Керівник КП також додав, що дії голови обладміністрації оскаржували через суд (з мотивуванням, що Кучер не уповноважений організовувати перевірки). Забашта не зміг уточнити, коли подали позов і куди. Сказав, що цим займаються юристи підприємства. За телефоном юрисконсультки КП повідомили, що вона на лікарняному.

За інформацією, чим підтверджені порушення на підприємстві, Суспільне звернулося до Харківської облдержадміністрації. Керівниця аудиторської групи — начальниця управління фінансово-господарського забезпечення і головна бухгалтерка апарату ХОДА Надія Лобас поки не відповіла, пославшись на зайнятість.

Що відомо

  • 26 червня голова Харківської ОДА Олексій Кучер заявив про невідповідність директора Центру екстреної допомоги Віктора Забашти займаній посаді та закликав його звільнитися. Забашта сказав, що офіційно жодних документів з претензіями від голови ОДА не отримував. Він також вважає, що на нього здійснюється "інформаційна атака".
  • 2 липня Кучер підписав розпорядження про проведення аудиту Центру екстреної допомоги. Внутрішній аудит розпочався 6 липня і мав завершитися 1 вересня, але його подовжили до 23 вересня.
На початок