Депутат Харківської міськради і засновник ХАЦ Дмитро Булах повідомив про стеження за його оселею: коментар юриста

Депутат Харківської міськради і засновник ХАЦ Дмитро Булах повідомив про стеження за його оселею: коментар юриста

Дмитро Булах
Дмитро Булах. Суспільне Харків

13 квітня депутат і засновник Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах знайшов навпроти своєї квартири систему відеостеження.

Про це повідомила пресслужба ХАЦ. Слідчо-оперативна група вилучила систему та її складові.

Камеру харків'янин знайшов випадково, розповів Суспільне Харків телефоном юрист антикорупційного центру Володимир Рисенко.

"Дмитро побачив коробочку, встановлену з логотипом інтернет-провайдера, і вона була відчинена. Коли він дверцята прочинив, то побачив там обладнання, дуже схоже на відеокамеру. Ми викликали слідчу групу, яка вилучила цю плату з відеокамерою і дещо інше обладнання, якого там теж вистачало", — розказав Рисенко.

Дмитро є депутатом Харківської міської ради, і це незаконне стеження за депутатом. Це перешкоджання депутатській діяльності.

За словами юриста, вони з Булахом звернулися до поліції.

"Будемо добиватися відкриття кримінального провадження, проведення експертизи, виявлення слідів, щоб встановити людей, які це зробили, як це було встановлено — офіційно чи не офіційно, з дозволу судді чи без. Або ми взагалі ж не можемо виключати, що це зробили окупанти, наприклад. Ми цього не знаємо на даний час, тому будемо добиватися, щоб це було встановлено", — розповів юрист.

Суспільне Харків наразі не вдалося зв'язатися з Дмитром Булахом, щоб отримати його коментар.

Депутат Харківської міськради і засновник ХАЦ Дмитро Булах повідомив про стеження за його оселею: коментар юриста
Ілюстративне фото. Дмитро Булах під час інтерв'ю, Харків, вересень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

10 квітня стало відомо, що в оселі Дмитра Булаха провели обшук працівники Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України.

Як розказав Суспільному речник територіального управління ДБР у Полтаві Олександр Білка, працівники ДБР за матеріалами СБУ здійснюють досудове розслідування за фактом можливих зловживань під час зарахування на службу військовослужбовців.

Сам Булах прокоментував обшуки на своїй сторінці у Facebook.

"Я без телефону, його вилучили. Більше нічого не знайшли. Та і не могли знайти, власне. Ухвала — дічь. Це очевидне замовлення. Рили, хлопці, рили і нарили одне велике ніх*я", — написав Дмитро Булах.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок