У Харкові запрацювали два центри рекрутингу української армії

У Харкові запрацювали два центри рекрутингу української армії

Центр рекрутингу у Харкові
Центр рекрутингу у Харкові, 2 квітня 2024 року. Суспільне Харків/Лариса Говина

У Харкові запрацювали два центри рекрутингу української армії, вони розташовані у двох районах міста. У центрах щодня працюватимуть рекрутери, які надаватимуть інформацію щодо вакансій у силах оборони.

Також консультуватимуть охочих долучитися до війська та проводитимуть тести з профорієнтації, розповів координатор проєкту Олексій Бежевець.

"Безумовно, людина піде до ТЦК і їй нададуть всю інформацію. Проте різниця в тому, що центр рекрутингу — це про сервіс, інформаційно-консультаційний сервіс, супроводження людини до обраної частини, обраної посади. Навіть якщо виникають певні непорозуміння виникають на будь-якому етапі, поки людина не прийде на свою посаду, у свою частину, з нею тримається контакт. Рекрутер супроводжує, включається в процес. Це цивільний сервіс у цивільному закладі на відміну від ТЦК, який мають свої напрямки роботи", — говорить Бежевець.

Олексій Бежевець
Олексій Бежевець. Суспільне Харків/Лариса Говина

За його словами, центр не має відношення до структури терцентрів комплектування, а рекрутери — не військовослужбовці, а цивільні. Перший центр рекрутингу в Україні відкрили у Львові в середині лютого.

"Більш як пів тисячі людей звернулися. 200 з них перебувають у різному статусі на шляху до Збройних Сил України. Деякі вже одягнули форму й служать, значна частина людей перебуває у навчальних центрах, триває підготовка. Ми побачили, що люди пішли, є звернення. Ми максимально масштабуємо зараз це", — говорить Олексій Бежевець.

У Харкові запрацювали два центри рекрутингу української армії
Центр рекрутингу у Харкові, 2 квітня 2024 року. Суспільне Харків/Лариса Говина

Бежевець каже, на квітень 2024 року в Україні налічується вже сім таких центрів. За час роботи проєкту до працівників звернулися понад пів тисячі людей.

"Якби я зараз був цивільним і мобілізувався, система рекрутингу дає неймовірні можливості, тому що ти можеш вибрати конкретний підрозділ. Зрозуміти, який у тебе цивільний досвід, яка освіта. Проаналізувати. подивитися перелік професій, які є у силах оборони, на яких посадах ти будеш максимально ефективний. У нас на початку повномасштабної війни такого вибору не було", — сказав командир батальйону 92 бригади Юрій Федоренко.

До центру рекрутингу у Харкові 2 квітня прийшов Михайло Героєв. Йому 25 років. Каже, два місяці тому повернувся до Харкова з Чехії, тому що хоче долучитися до війська.

"Хочу дізнатися інформацію про те, які є місця на військову службу. Цікавить мене посада “оператор безпілотних літальних апаратів”. Думаю, що буду брати цю посаду для військової служби за контрактом. Спеціалізуюся на ремонті мікропроцесорної електроніки. У мене взяли контакти. Мені подобається підхід — тут можна більше дізнатися, ніж у військкоматі", — сказав Михайло Героєв.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок