Перший рекрутинговий центр 92-ї штурмової бригади відкрили у Харкові

Перший рекрутинговий центр 92-ї штурмової бригади відкрили у Харкові

Доповнено
Брошури, які видають у рекрутинговому центрі 92-ї ОШБр, березень 2024 року.
Брошури, які видають у рекрутинговому центрі 92-ї ОШБр, березень 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

11 березня 92-га окрема штурмова бригада відкрила перший рекрутинговий центр у Харкові. У центрі можна поспілкуватися з військовими та подати заявку, щоб навчитися і служити у 92-й ОШБр.

Перший центр відкрився у Харкові, бо бригада базується в регіоні, розповіла Суспільне Харків речниця підрозділу Тетяна Рудь.

"Ми націлені набрати саме жителів Харківської області, хочемо воювати пліч-о-пліч зі своїми. Останнім часом мало мотивованих людей. Вони приходять і бояться, бояться усього. Люди вважають, що їх кинуть на передову і все. Це не так. Я майже дев'ять років в армії, тому можу пояснити, що, де і як працює ця структура", — говорить речниця.

Тетяна Рудь.
Тетяна Рудь. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Тетяна Рудь каже: на відміну від центру комплектування, який самостійно розподіляє людей по військових частинах, подавшись до війська через рекрутинговий центр бригади можна навчатися і служити саме у 92-й ОШБр.

"На навчання відправляють у базовий навчальний центр, підготовка триває 40 днів. Потім — підготовка з нашими інструкторами, після того — з підрозділом. Лише тоді починають вивозити на бойові завдання з кимось. Загалом на підготовку йде близько трьох місяців", — розказала Рудь.

Навіть якщо на СТО працювали — нам потрібні інженери, потрібно ремонтувати техніку. На кожні руки знайдеться робота
Тетяна Рудьречниця 92-ї ОШБр

Перший рекрутинговий центр 92-ї штурмової бригади відкрили у Харкові, 11 березня 2024 року.
Перший рекрутинговий центр 92-ї штурмової бригади відкрили у Харкові, 11 березня 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

92-га бригада воює з Росією 10-й рік. На початку повномасштабного вторгнення підрозділ обороняв Харків, пізніше звільняв від окупантів Харківську область, нині виконує завдання на Бахмутському напрямку в Донецькій області, говорить Рудь.

Звернутися до рекрутингового центру або заповнити анкету на вступ до бригади можна за номерами телефонів на акаунтах 92-ї ОШБр у соціальних мережах.

"Командир бригади буває на передній лінії досить часто у складних моментах"

У 2023 році з побратимами зі стрілецького підрозділу тероборони до 92-ї бригади перейшов Юрій Федоренко на позивний "Ахіллес". Він командує батальйоном ударних безпілотників.

Протягом двох років повномасштабного вторгнення бригада жодного разу не була на відновленні, говорить командир батальйону, увесь час перебуваючи у зоні бойових дій

"Командир бригади буває на передній лінії досить часто у складних моментах — наприклад, під час Харківського контрнаступу це було двічі, вперше — коли наводили переправу через Оскіл. Командир бригади особисто керував процесом, бо це треба було зробити швидко. Вдруге — біля Курилівки, коли війська трохи застрягли перед штурмом Піщаного, командир прибув на місце і контрнаступ пішов далі", — згадує "Ахіллес".

Бійці роти ударних безпілотників "Ахіллес" 92 ОШБр на Бахмутському напрямку, грудень 2023 року
Бійці роти ударних безпілотників "Ахіллес" 92 ОШБр на Бахмутському напрямку, грудень 2023 року. Фото: Владислав Кравець/Суспільне

Військовий розповідає: після підготовки кандидати проходять злагодження у бригаді та щонайменше місяць їздять на бойові завдання як спостерігачі, після чого мають право самостійно виконувати бойові завдання.

"На початку 2022 року були випадки, коли люди піднялися, взяли до рук зброю, сьогодні мобілізувалися, завтра — на передній лінії бойового зіткнення, на жаль. З 2023 року в Силах оборони не було жодного випадку, коли щойно мобілізовані перебувають на передній позиції. Наразі це карається законом", — каже Юрій Федорченко.

Командир батальйону ударних безпілотників 92-ї ОШБр Юрій Федоренко.
Командир батальйону ударних безпілотників 92-ї ОШБр Юрій Федоренко. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

З якого віку можна доєднуватися до бригади та скільки заробляють бійці

Доєднуватися до 92-ї штурмової бригади можуть громадяни з 18 до 55 років. Для молодших за призовний вік є можливість служити за контрактом.

"Оптимальний вік — 18-35 років, чисто фізіологічно. Але в нас є начальник штабу, якому за 50 років, який виконує завдання краще ніж молодь. Топовий штурман, за моєю оцінкою, це досить молода дівчина на позивний "Авокадо". Що стосується топового пілота, це хлопець, якому зараз 19 років", — каже "Ахіллес".

Зарплата у бригаді залежить від посади, вислуги та виконання бойових завдань, за які нараховується надбавка, каже командир батальйону. Рядовий може за місяць заробити від 30 до 120 тисяч гривень.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок