Щонайменше 123 години тривали повітряні тривоги у Харкові з 1 по 22 лютого: дані міської ради

Щонайменше 123 години тривали повітряні тривоги у Харкові з 1 по 22 лютого: дані міської ради

Щонайменше 123 години тривали повітряні тривоги у Харкові з 1 по 22 лютого: дані міської ради
. Фото: Суспільне Харків

У Харкові з 1 по 22 лютого протягом 123 годин або п'яти днів тривали повітряні тривоги.

Про це 22 лютого розказав директор міського департаменту надзвичайних ситуацій Богдан Гладких.

За його словами, 80% тривог не стосуються Харкова. Нова система сповіщень, над встановленням якої працюють, дозволить децентралізовано оповіщати про загрози.

"Стара система оповіщення — вона, по-перше, діє по всій Харківській області, вона містить і Харків, і, за нашою статистикою, сьогодні близько 80% усіх тривог не пов’язані з безпосередньою загрозою місту Харкову. Тобто 80% тривог — це ті тривоги, які вмикаються на прикордонних територіях, наприклад, коли є пуски з РСЗВ або пуски КАБів у Куп’янському та інших районах області. Тому наша мета — це значне зниження кількості тривог у місті Харкові шляхом впровадження нової системи оповіщення", — говорить Гладких.

Це буде позитивно впливати на бізнес, адже відповідно до вимог чинного законодавства під час тривог зупиняється робота усіх торговельних центрів, закладів харчування, усієї соціальної інфраструктури.

Гладких каже, що стара система сповіщення не дозволяє повністю охопити увесь Харків.

"На базі ситуаційного центру ми плануємо розвивати систему відеоспостереження міста з відповідною відеоаналітикою, оскільки питання своєчасного виявлення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з бойовими діями, є надзвичайно актуальними. Є дуже багато ситуацій, коли в місті відбувається влучання, і ми дуже довго шукаємо місце, бо або немає заяв, або це відбувається у темну пору доби", — сказав директор міського департаменту.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок