Відмовив датчик: міністр оборони озвучив попередні дані про катастрофу в Чугуєві

Відмовив датчик: міністр оборони озвучив попередні дані про катастрофу в Чугуєві

Відмовив датчик: міністр оборони озвучив попередні дані про катастрофу в Чугуєві
. Суспільне Харків

За попередньою оцінкою фахівців, в літаку АН-26 в Чугуєві відмовив датчик у двигуні, але не сам двигун. Літак зачепився за землю, впав і загорівся.

Про це 26 вересня на місці події повідомив міністр оборони України Андрій Таран.

"Все йшло за планом. Літак виконував тренувальні польоти для навчання курсантів. За штурвалом літака знаходилися постійно льотчик-інструктор, курсанти сідали в праве крісло для отримання навиків здійснення керування літаком. Попередній аналіз свідчить про те, що, скоріше за все, літак зачепився крилом за землю. Чорний ящик зараз знаходиться ще в літаку, після аналізу інформацію, яка там записана, можна буде робити якісь висновки", — сказав Таран.

"Що сталося причиною, сказати важко. Попередня оцінка фахівців з льотної безпеки: відбулася відмова якогось датчика в лівому двигуні. Більш детально зараз сказати не можемо. За попередньою інформацією, двигун не відмовив. Якийсь датчик відмовив. За тією інформацією, яка у нас є, двигун ще мав більше п'яти тисяч годин льотних до чергового ремонту, тобто причин, що щось трапилось з двигуном, ми зараз не можемо", — додав він.

Глава відомства уточнив, що літак 1977 року випуску.

"Йому 43 роки, але він ще не вилітав ніякого ресурсу. Він може літати без поновлення ресурсу ще три роки. Тобто ресурсу в нього вистачало, і у двигуна вистачало ресурсів... Що саме трапилось, якась технічка неполадка", — сказав Таран.

"Протягом вчорашнього дня він здійснив шість благополучних зльотів і п'ять благополучних посадок. Він мав ще працювати до 23:00. 15 хвилин — вони злітають, роблять коло, сідають", — повідомив Таран.

За даними СБУ, навчальні польоти літака Ан-26 розпочались о 18:50 та мали тривати до 22.50.

"Навчальними планами було передбачено підготовку курсантів як льотної, так і штурманської спеціальностей відповідно до курсу бойової підготовки. За попередньою інформацією, безпосередньо управління літаком курсанти не здійснювали — всі польоти виконував командир екіпажу. Після виконання частини маршруту о 20.38 він доповів керівнику польотів про відмову лівого двигуна, о 20.40 — запросив захід на посадку, о 20:43 — пройшов дальній привод, о 20:45 — сталася авіакатастрофа", — зазначає Служба безпеки.

З 27 людей, які перебували на борту, 20 — курсанти Харківського університету Повітряних Сил ЗСУ імені Кожедуба, семеро — члени екіпажу.

Що відомо

  • Військовий літак АН-26 зазнав аварії 25 вересня близько 20:45 при заході на посадку. На борту були 27 людей: курсанти та офіцери Університету повітряних сил імені Кожедуба. 22 людини загинули, двоє у лікарнях Харкова, трьох шукають.
  • В літаку АН-26, що розбився в Чугуєві, були курсанти з 11 областей України. Вижили львів'янин та житель Харківщини.
  • Державну комісію для з'ясування обставин авіакатастрофи та допомоги постраждалим очолив віцепрем'єр Олег Уруський.
  • 26 вересня у Харківській області оголошено день жалоби за загиблими у авіакатастрофі.
На початок