Пресконференція Зеленського: що президент говорив про Харківщину

Пресконференція Зеленського: що президент говорив про Харківщину

Володимир Зеленський проводить підсумкову пресконференцію 19 грудня 2023 року. Що розповів про військову ситуацію на Харківщині — у матеріалі Суспільного.

Оборонні укріплення на Харківщині

У Харківській області підготовлена найбільш потужна лінія оборонних укріплень, сказав Володимир Зеленський, відповідаючи на питання журналістів.

"Є обласні державні адміністрації. Я хочу дуже їм подякувати. Якщо я бачу на Харківщині, і вдячний області, місту, як вони там об'єдналися з військовими фахівцями, з будівельними компаніями, і наш держбюджет складали разом з бізнесом. Те, що вони там зробили, я вважаю, що це потужно. І якщо я бачу це там, і не бачу в іншій області, ставлю конкретне питання нашим військовикам у тому чи іншому напрямку: "Чи цього достатньо?" Чому тоді тут слабкіше, ніж, наприклад, на Харківщині? Просто не хочу говорити, де у нас який стан. Вони на це кажуть: "Було б краще, ми були б набагато впевненішими, якщо був би такий рівень", — сказав Зеленський.

Зеленський
Володимир Зеленський під час пресконференції, 19 грудня 2023 року. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Зеленський — про військову допомогу

Нині продовжується робота над отриманням фінансової допомоги від США та Європейського союзу, сказав Володимир Зеленський.

"Упевнений, США нас не зрадять. Те, про що ми домовились зі Сполученими Штатами буде виконано повністю. Що стосується ЄС, були великі ставки. Ми досягли однієї перемоги — 50 мільярдів. І ніхто не завадить. Мені здається, я знайшов порозуміння з президентом Джо Байденом та сенаторами. Ми зустрічались з обома партіями".

За його словами, протягом 2023 року Росія не досягла жодного результату на полі бою.

Зеленський — про дрони

Наступного року Україна виготовить мільйон дронів. Також будуть розроблятися снаряди 155 калібру.

"Повинна бути інфраструктура щодо управління дронами, найліпша, не радянська, а дуже проста. Щоб використовувати дуже швидко. Ми поборемо логістику. Будуть отримувати наші воїни в бригади вітчизняні дрони. Щодо виробництва. Мільйон дронів в наступному році ми виробимо. Ми зробимо все, щоб так воно і було", — додав Зеленський.

Зеленський
Володимир Зеленський під час пресконференції, 19 грудня 2023 року. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Володимир Зеленський розповів про обмін полоненими

Президент заявив, що процес обміну полоненими ускладнений.

"Може дійсно мало комунікує влада, я передам цю інформацію Лубінцю, Буданову, аби все ж таки більше комунікували з близькими та рідними. Цей трек працює, він дійсно уповільнився через причини з боку Росії, але є дуже конкретні ці причини. Трек відкриється".

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок